specialne jednotky irak
Ilustračné foto: Wikimedia

Britské elitné jednotky SAS boli počas operácie v Severnom Iraku obkľúčené vojakmi islamského štátu.  V blízkosti koryta rieky ich počas operácie prepadla skupina teroristov. Aj keď sa im drvivú väčšinu podarilo zastreliť na zvyšných vojakov im po zatlačení neostali náboje  a tak radšej ako byť zajatý a mučený sa rozhodli bojovať len pomocou prázdnych zbraní a holých rúk.

Tím SAS ani nepredpokladal, že by sa im to mohlo podariť avšak stále im to prišla lepšia možnosť ako umrieť potupnou smrťou bez boja, uviedol anglický denník express.

A tak zatlačili skupinu pomocou zvyšných nábojov a ďalej bojovali len holými rukami, bajonetmi a kameňmi. Jeden z jednotky doslova udusil nepriateľa v hline zatiaľ čo ďalší využili svoje prázdne zbrane a nože .

Udajne tak mala jednotka zabiť až  ozbrojených 12 nepriateľov v priebehu 5 minút.  Dvaja členovia jednotky boli postrelení, zvyšok sa vrátil bez zranení do základne.

 

zdroj

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.