Hlavné mesto Dánska je teraz dostupnejšie, ako kedykoľvek predtým. Ak chcete spoznať kus z tejto krásnej krajiny, z letenkami by ste nemali dlho váhať. Využite svoju šancu.

copenhagen fotografia
Photo by dimitrisvetsikas1969

Práve teraz máte jedinečnú možnosť zakúpiť si spiatočné letenky do dánskej Kodane len za cenu 20€! Poletíte však z letiska vo Viedni. Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť ryanair.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 16.11. – 23.11.2018. Viac na stránke ryanair.

Batožina:

V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete zo sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55cm x 40cm x 20cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€. 

Prečo Kodaň?

– Výhodné pre turistov je kúpiť si lístky, či celé Copenhagen karty. Ak vystúpite na zastávke metra NYTORV, objavíte sa na jednom z najznámejších námestí v meste. Neďaleko je most HOJBRO, kde ešte pred ním nájdete pokladňu pre okružné plavby.

– Nastúpte na okružnú plavbu, ktorou sa budete plaviť kanálmi aj do hlbšieho centra, kde uvidíte architektúru, operu, viacero významných ulíc a stavieb. Zachádza sa aj na otvorenejšiu vodu medzi ostrovmi.

copenhagen fotografia
Foto od Kristoffer Trolle

– Navštívte múzeum sôch – Thorvalden’s Museum, v ktorom nájdete sochy od čias antiky, cez stredovek až po modernú dobu.

– Z Amalienborg prejdete do malého parku, kde nájdete opäť mnoho umeleckých diel a takisto budete mať zaujímavý výhľad na vodnú plochu a iné zaujímavé budovy, ako napr. budovu opery.

– Nevynechajte Tivoli Gardens zábavný park, kde môžete doslova zabiť celý deň bohatým programom v reštauráciách, stánkoch, na horských dráhach, na loďkách, na kolotočoch atď.

copenhagen tivoli gardens fotografia
Foto od Stig Nygaard

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.