Radi si zháňate nejaké last minute letenky? Nuž, ak si chcete vyraziť do nádherného talianskeho Milána, musíte konať veľmi rýchlo a letenky si zabezpečte čím skôr.

milano italia fotografia
Foto od eduardomineo

Práve teraz máte výbornú možnosť zaobstarať si spiatočné letenky z poľských Katovíc priamo do Milána len za 9€ tam aj späť! Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za túto cenu si môžete zakúpiť letenky v termíne od 10.10. – 17.10.2018. Viac na stránke ryanair.

Batožina:

Môžete si so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou max. do 10 kg, tá bude umiestnená do podpalubia. Do lietadla si so sebou môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Čo je v Miláne:

– Toto veľkolepé európske mesto vám ponúka všetko. Od nádherných historických pamiatok cez výbornú kuchyňu až po svetové obchodné značky. Fanúšikovia módy odtiaľ neodídu s prázdnymi rukami.

– Hneď ako dorazíte ku gotickej milánskej katedrále Il Duomo di Milano, ostanete v nemom úžase. Niektorým pripomína cukrový hrad, iným rozprávkový palác. Okrem tejto majestátnej stavby tam nájdete mnoho ďalších.

– Takisto nevynechajte Sforzovský hrad tróniaci na Piazza Sforzesco už od 14.storočia a Baziliku Sv. Lorenza pýšiacu sa starovekou knižnicou. A iné architektonické skvosty.

milano italia Sforzo fotografia
Foto od stefanjurca

– Pre skalných futbalových fanúšikov, je tu svetoznámy futbalový štadión San Siro, ktorý je domovom klubu AC Milano. A určite ostanete v úžase z jeho krásy.

– Rozhodne ochutnajte aj tamojšiu kuchyňu, ktorá je známa po celom svete. Niektoré reštaurácie vám ponúknu aj ich vlastné víno. Pre Miláno je typické pravé talianske rizoto.

milano italia Sforzo fotografia
Photo by dimitrisvetsikas1969

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Viac tipov pred návštevou Milána:

Ak plánujete dovolenku v Miláne alebo v jeho okolí, rozhodne si prečítajte nášho sprievodcu, ktorý vám môže pomôcť. Nájdete tam užitočné tipy a rady, ako sa najlepšie ubytovať, čo v Miláne vidieť, čo ochutnať alebo akú dopravu využiť. Toto a ešte viac sa dočítate na tomto odkaz.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.