Hlavné mesto Ruska u nás nie je práve tou najvyhľadávanejšou destináciou, no naozaj sa ho oplatí vidieť. Ak ste nad tým rozmýšľali, konajte čo najrýchlejšie, pretože letenky sa míňajú.

moscow fotografia
Photo by jackmac34

Práve teraz máte možnosť zakúpiť si spiatočné letenky do Moskvy len za 27€! Poletíte však z maďarského Debrecínu. Táto cena je dostupná len pre členov Wizz Discount Club. Ak členom nie ste, členské stojí 30€/rok pre dve osoby.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 5.12. – 9.12.2018. Viac na stránke Wizzair.

Batožina:

V cene letenky je zahrnutá aj menšia taška s rozmermi maximálne 40x30x20cm a hmotnosťou do 10 kg.

A prečo Moskva?

– Kremeľ – najväčšia fungujúca pevnosť v Európe. Múry sú dlhé 2 235 metrov a za nimi nájdete 5 námestí, 18 budov, 20 veží a najväčší zvon a kanón. Okrem toho sú tam aj významné chrámy, a to: Uspenský, Chrám Archanjela Michala, chrám Zvestovania Panny Márie a ďalšie.

– Červené námestie – ide o najnavštevovanejšie miesto v tomto meste. Obklopujú ho veľmi známe pamiatky a tou najpamätnejšou je rozprávkovo vyzerajúci chrám Chrám Vasiľa Blaženého, ktorý sa častokrát zobrazujú aj ako symbol Ruska.

moscow fotografia
Foto od ruscow

– Veľmi pekné metro – nájdete v ňom totiž veľmi bohatú výzdobu sôch, malieb, mozaik a iných umeleckých diel. Dá sa povedať, že je to jedno z najzaujímavejších metier.

– A samozrejme, keď už tam budete, bol by hriech neochutnať miestnu kuchyňu. Každý si tam určite nájde to svoje. No treba ochutnať aj miestnu typickú kuchyňu.

– Moskva je veľmi zaujímavé mesto, ktoré sa určite oplatí vidieť. Či už ide o pamiatky, architektúru, jedlo, vo všetkom si niečo svoje nájdete. A určite sa tam nudiť nebudete.

moscow metro fotografia
Foto od akk_rus

Ubytovanie:

 

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.