Región Algarve je teraz na dosah. Aj v novembri sa tam hýbu teploty okolo 20 stupňov Celzia, čiže na spoznávanie tamojších kras ako vyšité. Dlho však s letenkami neváhajte.

faro portugal fotografia
Foto od Eugenia Morillo

Práve teraz máte možnosť odletieť z Viedne priamo do mesta Faro. Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair a spiatočné letenky si môžete zakúpiť len za 20€! 

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 22.11. – 29.11.2018. Viac na stránke ryanair.

Batožina:

V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete so sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€.

Prečo tento región?

– Tento región ponúka neuveriteľne vysoké útesy, ktoré na južnej strane zakončujú územie Európy. Tieto, niekde aj 70 -metrové útesy pri Atlantiku patria medzi prírodné divy sveta.

– Ak už zavítate do Algarve, určite navštívte aj mesto Lagos. Je to historicky najzaujímavejšie mesto v tomto regióne. Je tam aj Múzeum voskových figurín a tiež ZOO.

– V prípade, že sa vám páčia hrady, pozrite si Červený kamenný hrad v Silves. Jeho hradby sa týčia nad mesto a vychutnáte si odtiaľ nádherný výhľad na mesto. Samotné mestečko Silves je veľmi romantické i pôsobivé.

portugal silves fotografia
Foto od muffinn

– Miestne dedinky a prírodu si môžete užiť aj 4 hodinovým výletom po safari krajine. Uvidíte mnoho krásnych a zaujímavých miest, ako maurský hrad či miestne háje a lesy.

– Z hlavného mesta regiónu, do ktorého aj priletíte – Faro, môžete absolvovať celodenný výlet za historickými pamiatkami tohto krásneho regiónu. Počas výletu vystúpite aj na najvyšší bod celého Algarve – horu Foia.

portugal algarve fotografia
Foto od Pepe Martin

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Viac tipov pred návštevou tohto mesta:

V prípade, že sa chystáte navštíviť aj Lisabon, neváhajte si prečítať nášho sprievodcu, ktorý vám môže pomôcť. Nájdete v ňom rôzne tipy a rady čo ochutnať, ako sa dobre ubytovať, čo v meste určite vidieť alebo aj o doprave. Toto a ešte o čosi viac nájdete na tomto odkaze.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.