Región Algarve je teraz na dosah. Aj v novembri sa tam hýbu teploty okolo 20 stupňov Celzia, čiže na spoznávanie tamojších kras ako vyšité. Dlho však s letenkami neváhajte.

faro portugal fotografia
Foto od Eugenia Morillo

Práve teraz máte možnosť odletieť z Viedne priamo do mesta Faro. Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair a spiatočné letenky si môžete zakúpiť len za 20€! 

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 22.11. – 29.11.2018. Viac na stránke ryanair.

, Spiatočné letenky do Portugalska len za cenu 20€!

Batožina:

V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete so sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€.

Prečo tento región?

– Tento región ponúka neuveriteľne vysoké útesy, ktoré na južnej strane zakončujú územie Európy. Tieto, niekde aj 70 -metrové útesy pri Atlantiku patria medzi prírodné divy sveta.

– Ak už zavítate do Algarve, určite navštívte aj mesto Lagos. Je to historicky najzaujímavejšie mesto v tomto regióne. Je tam aj Múzeum voskových figurín a tiež ZOO.

– V prípade, že sa vám páčia hrady, pozrite si Červený kamenný hrad v Silves. Jeho hradby sa týčia nad mesto a vychutnáte si odtiaľ nádherný výhľad na mesto. Samotné mestečko Silves je veľmi romantické i pôsobivé.

portugal silves fotografia
Foto od muffinn

– Miestne dedinky a prírodu si môžete užiť aj 4 hodinovým výletom po safari krajine. Uvidíte mnoho krásnych a zaujímavých miest, ako maurský hrad či miestne háje a lesy.

– Z hlavného mesta regiónu, do ktorého aj priletíte – Faro, môžete absolvovať celodenný výlet za historickými pamiatkami tohto krásneho regiónu. Počas výletu vystúpite aj na najvyšší bod celého Algarve – horu Foia.

portugal algarve fotografia
Foto od Pepe Martin

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Viac tipov pred návštevou tohto mesta:

V prípade, že sa chystáte navštíviť aj Lisabon, neváhajte si prečítať nášho sprievodcu, ktorý vám môže pomôcť. Nájdete v ňom rôzne tipy a rady čo ochutnať, ako sa dobre ubytovať, čo v meste určite vidieť alebo aj o doprave. Toto a ešte o čosi viac nájdete na tomto odkaze.

, Spiatočné letenky do Portugalska len za cenu 20€!
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.