Apúlia síce nepatrí medzi najnavštevovanejšie regióny v Taliansku, no je o to krajšia. A vy môžete využiť to, že sa to ešte stále nehemží veľkým davom ľudí. Mesto Bari vás vábi na výborné letenky.

bari italia fotografia
Foto od monavarga

V týchto dňoch si môžete zaobstarať spiatočné letenky do mesta Bari len za 22€! Poletíte však z Budapešti. Táto cena je dostupná len pre členov Wizz Discount Club. Ak členom nie ste, členské si môžete zakúpiť za 30€/rok pre dvojicu.

Termín:

Za túto cenu je dostupný napr. januárový termín, a to od 16.1. – 23.1.2019. Viac na wizzair.

Batožina:

V cene letenky je zahrnutá aj menšia taška s rozmermi maximálne 40x30x20cm a hmotnosťou do 10 kg.

Prečo Apúlia?

– Apúlia je stále viac známa najmä kvôli krásnym historickým mestám ako Lecce, Ostuni, Martina Franca a tiež unikátnymi provinčnými miestami ako Alberobello, Cisternino, či Locorotondo.

– Mesto Bari je krásne samo o sebe. Nemali by ste prehliadnúť ani krásnu baziliku Basilica di San Nicola. Je to miesto, kde sú ukryté ukradnuté pozostatky svätého Mikuláša z Myry. Určite nevynechajte ani hrad s názvom Castello Normanno-Svevo.

bari italia Castello Normanno-Svevo fotografia
Foto od jafsegal (Thanks for the 3.5 million views)

– Bari je hlavným mestom tohto regiónu a budete tam mať široké kultúrne i spoločenské vyžitie. Mestský život si tam užijete naozaj dokonale.

– Nádherná časť mesta je aj stará mestská časť Bari Vecchia. Tam sa vám zas bude stať, akoby sa zastavil čas. Nachádza sa pri mori a miestnom prístave, ktorý v minulosti považovali za bránu do Európy.

– Sú tam aj krásne múzea i divadla, každý si tam príde na svoje. Nudiť sa v tomto meste ani regióne nebudete.

bari italia Castello Normanno-Svevo fotografia
Foto od monavarga

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.