Tento nádherný grécky ostrov sme vám už neraz ponúkali. S čistým svedomím možno povedať, že je to jeden z najkrajších ostrovov vôbec. Dlho však s letenkami neváhajte.

corfu fotografia
Photo by 12019

Práve teraz máte výbornú možnosť zaobstarať si spiatočné letenky len za cenu 30€! A čo viac, poletíte priamo z Bratislavy. Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 12.10. – 19.10.2018. Viac leteniek na ryanair.

Batožina:

Môžete si so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou max. do 10 kg, tá bude umiestnená do podpalubia. Do lietadla si so sebou môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

A čo na Korfu?

– Určite navštívte nádherné horské dediny. Napríklad taká obec Lakones vám ponúka okrem krásy aj nádherné scenérie. Uvidíte od nej krásne scenérie, no tie uvidíte takmer z každého vyššieho kúta ostrova.

– Nájdete tam aj vodný park Aqualand pri dedinke Agiod Ioanis, ktorý sa vyrovná svetovej špičke. K dispozícii sú tam aj detské bazény a ihriská prepletené mnohými tematickými časťami s adrenalínovými atrakciami.

corfu fotografia
Foto od matita2073

– Určite nevynechajte ani hlavné mesto Korfu town, ktoré je známe tým, že od roku 2007 je jeho stará časť zapísaná do zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO. V centre nájdete aj krásne upravenú Esplanádu – veľký park a námestie, ktorá má povesť najkrajšej Esplanády v Grécku.

– Asi najznámejšou časťou pobrežia Korfu je Paleokastritsa, čiže šesť hlbokých zálivov s krásnymi plážami a kopcovitým pobrežím. Nachádza sa tam napr. aj krásny kláštor Theotokos z 13. storočia a iné.

– Na svoje si tam prídu takisto aj romantici. Je tam totiž veľké množstvo romantických zákutí a výhľadov.

corfu fotografia
Foto od Dimitris Graffin

Ubytovanie:

Ak sa tam chystáte, nenechajte nič na náhodu a ubytujte sa vopred na stránke booking.comalebo na airbnb.cz.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.