Tento polostrov sa nachádza v južnej časti Grécka. Patrí pod neho viacero ostrovov. Sám však vyzerá ako ostrov, keďže ho od pevniny delí iba umelo vytvorený Korintský prieplav.

Photo by wikimedia

Teraz máte možnosť zakúpiť si spiatočné letenky z Viedne do letoviska Kalamata len za 59€! Poletíte írskou spoločnosťou Ryanair. Viac leteniek a termínov na stránke Ryanair.

Termín:

V ponuke je množstvo termínov, a to počas celého leta. Môžete odletieť napr. od 16.7. – 23.7.2018. Let trvá približne dve hodiny.

Batožina:

V tejto cene si môžete so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou do 10kg. Tá vám bude odobraná a umiestnená do podpalubia. Na palubu si môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Zaujímavé miesta:

– Polostrov je lemovaný krásnymi plážami a nájdete tam háje plné citrusov, fíg a olív.

– Nachádzajú sa tu ruiny starovekých civilizácii, ale aj atraktívne prímorské letoviská vhodné aj pre rodiny s deťmi alebo mladšie páriky.

– Kalamata patrí medzi najvýznamnejšie strediská, kde si môžete užívať kúpanie v krásnom a čistom mori, a nabažíte sa tu dostatkom teplých slnečných lúčov.

Photo by wikimedia

– Nájdete tu dostatok svetových historických stredísk, ktoré môžete navštíviť.

– Korintský prieplav – patrí medzi najvyhľadávanejšie turistické miesta. Uvidíte, čo oddeľuje pevninu od tohto polostrova. Považuje sa za jeden z najznámejších prieplavov a počas návštevy Peloponézu by si ho nemal vynechať.

– Navštívte aj mestečko Napflio, ktoré bolo kedysi hlavné mesto Grécka. V meste sa nachádzajú dve pevnosti, odkiaľ je nádherný výhľad na blízky prístav. Všade sú olivovníky, oleandre a úzke uličky sa strácajú medzi námestiami, kde nájdete kostoly a kaviarne.

Photo by flickr

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.