Grécko láka turistov aj mimo hlavnej sezóny a ak ho chcete navštíviť napr. v zime, teraz máte výbornú možnosť. Výhodné ceny leteniek tu nebudú dlho, preto sa rozhodujte rýchlo.

thessaloniki greek fotografia
Foto od toms_travels

Práve teraz máte možnosť zakúpiť si spiatočné letenky do tejto gréckej časti len za 20€! Poletíte priamo z Bratislavy do mesta Thessaloniki resp. Solúna. Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 11.1. – 18.1.2019. Viac na stránke ryanair.

Batožina:

V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete so sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€.

Prečo táto časť Grécka?

– Pozrite si Kostol svätého Demetria. Ten je zasvätený mladému mužovi Demetriovi, ktorého v roku 303 prenasledovali a zabili pre jeho kresťanskú vieru.

– Biela veža – je jednou z kruhových veží mestského opevnenia. Túto 30 metrovú stavbu nájdete v západnej časti mesta v blízkosti prístavu. V súčasnosti slúži ako múzeum a je lákavou atrakciou pre turistov. Veža bola vybudovaná v 15. storočí.

thessaloniki greek fotografia
Foto od toms_travels

– Nevynechajte ani námestie Aristotelous alebo Rotundu.

– Grécko je zaujímavou krajinou a z pohľadu histórie nám ponúka toho viac, ako ktorákoľvek iná krajina. Jeho návštevu neoľutujete.

thessaloniki greek fotografia
Foto od toms_travels

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.