Cyprus je destinácia, ktorá láka ľudí v každom ročnom období. Paphos je opradené mnohými bájkami a má bohaté historické pamiatky. Výhodné letenky tu však dlho nebudú, v prípade záujmu konajte rýchlo.

paphos fotografia
Foto od a.gaverdovsky

Práve teraz máte možnosť odletieť do mesta Paphos len za cenu 20€ tam aj späť! Poletíte priamo z Bratislavy. Leteckú prepravu vám zabezpečí spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín od 16.1. – 20.1.2018. Viac na stránke ryanair.

Batožina:

V cene letenky je zahrnutá iba jedna menšia taška s rozmermi 40x20x25cm. V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete so sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€.

Prečo Cyprus?

– Tento ostrov sa radí medzi TOP destinácie a dočkáte sa tu až 300 slnečných dní v roku. Pre tých, ktorí majú radi teplo, je to ideálne miesto na dovolenku.

– Pre aktívnych turistov je tu bohatá ponuka vodných športov. Okrem windsurfingu, či vodného lyžovania si môžete vyskúšať aj potápanie. A krásny podmorský svet pre vás bude jednoznačne zážitkom.

– Paphos – v meste nájdete čisté kamienkové pláže, ktoré skvele masírujú chodidlá, ale aj piesočnaté pláže. Ďalšie krásne miesto je tamojší park. Skvele si tam oddýchnete a je tam naozaj čistý vzduch.

nikozia cyprus fotografia
Foto od Rüdiger Stehn

– Navštívte aj kláštor Kykko, ktorý v sebe nesie viac tajomna, než akýkoľvek iný. Patrí k najznámejším miestam na Cypre. A radí sa k najbohatším kláštorom.

– Ak už budete na Cypre, odskočte si aj do jeho hlavného mesta – Nikózie. Tam jednoznačne dominuje hradbový systém, ktorý mesto obopína zo všetkých strán. Určite budete mať čo pozerať.

nikozia cyprus fotografia
Foto od Sergey Galyonkin

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.