Toto čarovné mestečko nájdete na severe Talianska. Ponúka kombináciu moderného sveta s množstvom starovekých pamiatok. A ak nemáte radi veľké davy turistov, je pre vás ako vyšité.

bergamo fotografia
Foto od msmych

Práve teraz máte výbornú možnosť zaobstarať si spiatočné letenky priamo z Bratislavy do mesta Bergamo len za 20€! Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za túto cenu môžete odletieť na predĺžený víkend v termíne od 11.1 – 14.1.2019. Viac na ryanair.

Batožina:

V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete so sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€.

Top z Bergama:

– Toto mestečko nie je veľké, a preto je dobré prejsť sa po ňom peši. Po rôznych uličkách nájdete výborné reštaurácie i kaviarne. A varia tam naozaj dobre. Ak sa dostanete do centra mesta, zažijete tam jedinečnú atmosféru.

– Okrem kaviarní a dobrého jedla nájdete tomto meste aj veľa krásnych budov ako napríklad staré námestie Piazza Vecchia, Palazzo Nuovo alebo baziliku Basilica di Santa Maria Maggiore a ďalšia krásne historické budovy.

bergamo Basilica di Santa Maria Maggiore fotografia
Foto od Mr Allan Parsons

– Toto mesto je zaujímavé aj z hľadiska jeho polohy. Je totiž veľmi blízko vedľa Milána. Takže aj toto veľkolepé mesto budete mať na dosah.

– Aj v Dolnom meste – modernejšej časti mesta, si ľudia vedia vychutnávať svoj život naplno. Pravidelne sa tam dejú zaujímavé akcie. Nudiť sa tam určite nebudete. Bergamo vás zaručene vtiahne svojou atmosférou nočného i denného života.

– Úzke uličky, malé obchodíky, kaviarne a gelatérie vyzerajú úplne ako z filmu. Nájdete tam Accademiu Carrara – školu umenia, ktorá patrí medzi najstaršie v celej krajine. Vo vnútri je aj zbierka 1 800 malieb z 15. – 19. storočia.

bergamo Basilica di Santa Maria Maggiore fotografia
Foto od sky_hlv

Ubytovanie:

Ak sa chystáte na takúto dovolenku, zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Viac tipov pred návštevou Talianska:

Ak máte v pláne navštíviť aj mesta ako Rím či Miláno, máte k dispozícii sprievodcov týmito mestami. Rady a tipy o ubytovaní, jedle i pamiatkách mesta Rím nájdete tu. V prípade, že chcete zájsť aj do neďalekého mesta Miláno, rôzne užitočné informácie sa dočítate na tomto odkaze. 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.