Írsko nie je veľká krajina, no o to viac toho má čo ponúknuť. A navštíviť jej hlavné mesto Dublin je veľmi lákavé. Ak tam chcete zavítať, práve teraz máte výbornú možnosť.

dublin fotografia
Foto od Giuseppe Milo (www.pixael.com)

Teraz máte výbornú možnosť zakúpiť spiatočné letenky za cenu iba 52€! Poletíte priamo z Bratislavy do Dublinu. Prepravu zabezpečuje letecká spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín od 2.10. – 13.10.2018. Viac leteniek na stránke Ryanair.

Batožina:

Môžete si so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou max. do 10 kg, tá bude umiestnená do podpalubia. Do lietadla si so sebou môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

A prečo do Dublinu?

– Pre milovníkov piva – Guinness patrí medzi tie nájznámejšie na svete. Predáva sa v 120 krajinách a vypije sa ho takmer miliarda litrov ročne a pochádza práve z Dublinu. Alebo navštívte Jameson whiskey a dozviete sa všetko o tradičnom procese výroby tejto whiskey.

– Univerzitná knižnica a kniha Kells – je to najstaršia írska univerzita Trinity College, ktorú založila ešte Alžbeta I. v roku 1591. Počas jej prehliadky sa dozviete sa rôzne zaujímavé príbehy. Turistickým lákadlom je kniha Book of Kells, ktorá je zachovalá a ilustrovaná kniha írskych mníchov približne z 8. storočia nášho letopočtu.

dublin trinity college fotografia
Foto od stoneflower

– Dublinský hrad – v časoch Vikingov to bolo významné opevnenie a malo strategickú polohu pri rieke.

– Temple bar – výborné miesto na večerné prechádzky v rušnej štvrti Temple bar, kde môžete navštíviť desiatky kaviarní, krčiem s tradičnou írskou hudbou, ale aj množstvo medzinárodných reštaurácií a suvenírových obchodíkov.

– Christ Church Cathedral je najstaršia budova v Dubline, ktorá pochádza zo začiatku 11. storočia a je spojená mostom s vikingským múzeom „Dublinia“.

 

 

dublin christ church cathedral fotografia
Foto od Ana _Rey

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.