Ukrajina je síce naša susedná krajina, no ak sa tam chcete dostaviť rýchlo a za dobrú cenu, máme pre vás jednu ponuku. Kyjev je zaujímavé mesto, v ktorom si určite niečo nájdete.

kyjev ukraina fotografia
Foto od Alexxx1979

Práve teraz máte výbornú možnosť zaobstarať si spiatočné letenky priamo z Bratislavy do Kyjeva len za cenu 33€! Poletíte spoločnosťou Ryanair. Let trvá okolo 2 hodín.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 4.11. – 11.11.2018. Viac na stránke ryanair.

Batožina:

V novembri vstupuje do platnosti nový batožinový cenník. Po novom budete mať zadarmo iba jednu príručnú batožinu a za 10 kg kufor si priplatíte 6-8 €.

A čo v Kyjeve?

– Navštívte Kyjevsko-pečerskú lavru – je historický kláštor a jedna z najpopulárnejších historických pamiatok v krajine. Ročne ju navštívia milióny turistov a pútnikov. Nájdete tam tiež sieť podzemných chodieb a jaskýň.

– Vyberte sa do parku Mariyinsky či Khreshchatyj, ktoré ležia neďaleko majestátnej rieky Dneper. Nájdete v nich mnoho architektonických počinov, ako napríklad Palác Mariyinsky, úžasnú budovu kyjevského Akademického bábkového divadla či Most zamilovaných.

– Kyjev ponúka mnoho parkov a záhrad a zaujímavý je najmä tým, že sa zaradzuje medzi najzelenšie mestá na svete.

kiev ukraina fotografia
Foto od jarekrrr

– Sláva ulička – Andrejevský svah, ktorá sa tiahne dole kopcom a v minulosti spájala horný Kyjev s obchodnými dištriktmi Podilu. Ulica je plná historických pamiatok, ako napríklad neprehliadnuteľný barokový kostol sv. Ondreja, dom magického spisovateľa a autora príbehu Majster a Margaréta Michaila Bulgakova, či Hrad Richarda Levie srdce.

– Zájdite do Múzea miniatúr – viete ako vyzerá najmenšia kniha na svete? Alebo taká zlatá edícia šachu, ktorá by sa zmestila na špendlíkovú hlavičku? Toto a ešte oveľa viac tam uvidíte.

kiev ukraina fotografia
Foto od Nick Savchenko

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.