Hlavné mesto Macedónska nie je práve najvyhľadávanejšou turistickou destináciou, no my vám ukážeme, prečo toto mesto rozhodne navštíviť. A teraz máte jedinečnú šancu zaobstarať si skvelú letenku.

skopje fotografia
Foto od andre.wojtowicz

Teraz máte výbornú možnosť zakúpiť si spiatočné letenky z Bratislavy do Skopje, za cenu iba 25€! Prepravu zabezpečuje spoločnosť Wizzair. Táto cena je však dostupná len pre členov Wizz Discount Club. Ak členom nie ste, členské si môžete zakúpiť za 30€/rok.

Termín:

Táto cena je dostupná napr. v termíne od 4.9. – 11.9.2018. Viac leteniek na stránke wizzair.

Batožina:

Bez priplácania si môžete so sebou zobrať príručnú batožinu s rozmermi 55x40x23cm a hmotnosťou do 10 kg.

Niečo o Skopje:

– Skopje je spleť viacerých svetov a storočí, ktoré do seba dokonale zapadli. Očarí svojimi starými uličkami, modernou tvárou, ale aj tie gýčové sochy a súsošia majú čosi do seba.

–  Na brehu rieky stojí Archeologické múzeum a o pár metrov ďalej Národné divadlo, odkiaľ spája most oba brehy starého aj nového sveta. Skopje je mesto sôch, nachádza sa tu vyše 100 sôch známych hrdinov a osobnosti.

– Najkrajšia časť celého mesta leží na druhej strane rieky Vardar. V diaľke vidno ako sa nad mestom dvíha pevnosť Kale zo 6.storočia. Pod ňou sa nachádza stará štvrť zvaná Čaršija, ktorá je skutočným klenotom mesta.

skopje kale fotografia
Foto od David Jones

– Матка je jednou najpopulárnejších destinácií v Macedónsku, zaberá približne 5 000 hektárov. Vyberte sa na túru, zaplávajte si v jazere alebo si požičajte kajak. V tejto oblasti nájdete i množstvo stredovekých kláštorov.

– Камен мост je asi dvesto metrov dlhý most, ktorý sa týči nad riekou Vardar. Most sa stal symbolom mesta. Vyberte sa napr. na nočnú romantickú prechádzku, jeho osvetlenie je naozaj nezvyčajne krásne.

skopje Камен мост fotografia
Foto od twiga_swala

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.