Vikas Jyani z Indie sníval už ako dieťa o tom, že sa raz stane pilotom. Nakoniec sa mu tento sen podarilo splniť. A oslávil to naozaj originálne. Vzal 22 seniorov z jeho dediny a vďaka poskytol im zážitok na celý život. Všetkým mužom a ženám vo veku 70-90 rokov zabezpečil let. Pre mnohých to bolo vôbec ich prvé lietanie v živote.

Obyvatelia dediny Sarangpur vždy verili, že Jyani raz dosiahne svoj sen a stane sa pilotom. No čo ich prekvapilo, bol práve jeho čin. Ako sa sami vyjadrili, tento skutok sa ich v pozitívnom zmysle veľmi dotkol.

Jeden 90-ročný starček, ktorý nikdy predtým v lietadle nesedel, sa k tomuto činu vyjadril takto: „Veľa ľudí sľubuje starším ľuďom všetko možné, no Jyani svoje slovo naozaj dodrží.“ Pilot letel s touto skupinou z New Delhi do Amritsaru, kde spolu navštívili aj zaujímavé atrakcie, a to Zlatý chrám a posvätné Jallianwala Bagh.

golden temple india fotografia
Foto od Arian Zwegers

„Splnil si svoj sen a to je pre mňa to najdôležitejšie,“ povedal pilotov otec. „Všetci mladí ľudia by mali nasledovať jeho príklad a my všetci by sme mali rešpektovať starších ľudí tak, ako on.“

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.