Spojené arabské emiráty dekriminalizovali alkohol v rámci svojich progresívnych reforiem. Táto krajina je totiž známa ako obľúbená obchodná a turistická destinácia. Počet migrantov prevyšuje počet pôvodných obyvateľov. Je však tiež známa tým, že má kontroverzné zákony. Úradníci implementovali zákonné reformy s okamžitou platnosťou 7. novembra v úsilí o upevnenie princípov tolerancie Spojených arabských emirátov a zlepšenie životnej úrovne.

Foto od Wikimedia

Aj keď sa alkohol predáva v reštauráciách a baroch, tak obyvatelia Spojených arabských emirátov donedávna potrebovali licenciu na nákup alkoholu alebo na jeho uskladnenie vo svojich domovoch. Jednotlivci mohli čeliť obvineniu z konzumácie alkoholu. Od platnosti nového zákona však ktokoľvek, kto bude piť, držať doma alkohol alebo predávať ho v povolených oblastiach bez licencie, nebude podľa The National News riskovať žiadny trest. Obyvatelia však musia mať najmenej 21 rokov, aby mohli legálne piť tieto nápoje a každý maloletý bude potrestaný.

Dekriminalizácia alkoholu v jednoduchosti znamená, že moslimom, ktorí doteraz nemohli získať licenciu, bude dovolené požívať alkoholické nápoje. Medzi novými zákonmi, ktoré boli prijaté sú aj prísnejšie tresty pre mužov, ktorí obťažujú svoje ženy akýmkoľvek spôsobom. Filmár Abdallah Al Kaabi, ktorý sa venuje tabuizovaným témam ako homosexualita a rodová identita, pre agentúru Associated Press uviedol, že nemôže byť šťastnejší kvôli týmto novým zákonom, ktoré sú progresívne a proaktívne. „Rok 2020 bol pre SAE ťažkým a transformačným rokom,“ povedal tento filmár.

Kenneth Roth, výkonný riaditeľ organizácie Human Rights Watch, označil zmeny za pozitívne kroky v oblasti práv žien. V Emirátoch bolo predtým nelegálne, aby sa nezosobášený pár alebo dokonca nepríbuzní spolubývajúci delili o dom, teraz je to už dovolené. Samovražda a pokus o samovraždu sú taktiež dekriminalizované a dobrí samaritáni, ktorí sa snažia pomôcť ľuďom v núdzi nemôžu byť zodpovední za tých, ktorým pomáhajú. Nové zákony sa vzťahujú aj na rozvod a dedičstvo.

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.