Každý vie, že za zmenu klímy môžu ľudia. Je to však niekedy ťažké pochopiť, kým na vlastné oči neuvidíte, ako k tejto zmene dochádza v reálnom čase a v postihnutých oblastiach. To je presne to, čo chce spoločnosť Airbnb dosiahnuť svojím novým projektom s názvom Antarctic Sabbatical.

antarctic fotografia
Foto od NOAA Photo Library

Airbnb a Ocean Conservancy oznámili nový spoločný projekt, počas ktorého zaplatia všetky výdavky spojené s cestou do Antarktídy piatim odhodlaným jednotlivcom, aby tam strávili celý mesiac so skutočnými vedcami. Cieľom tohto nápadu, ktorý sa bude realizovať v decembri, je oveľa viac zvýšiť povedomie o vplyve ľudí na klímu v jednom z najmenej pochopených a najizolovanejších ekosystémov na svete. Pochopením vplyvu plastového znečistenia aj na takéto odľahlé časti sveta poskytnú neskôr zúčastnení ľudia informácie o tom, ako môže globálna komunita pomôcť chrániť Antarktídu a tým aj planétu.

Počas mesačnej expedície sa tzv. „občianski vedci“ podrobia hĺbkovým lekciám, ktoré absolvujú v Punta Arenas v Čile, kde sa budú pripravovať rôznymi kurzmi zameranými na glaciológiu a vzorkovanie v teréne, ako aj na laboratórnu prácu a praktickú výučbu. Neskôr odletia do Antarktídy, aby začali svoje vedecké poslanie. Tam budú zbierať vzorky snehu z hĺbky a študovať mikroplasty, aby určili, ako ďaleko sa dostal odpad. Skupina tiež navštívi južný pól, preskúma lokality ako Drake Icefall, Charles Peak Windscoop a Elephant’s Head pred návratom do Čile, kde bude pokračovať v štúdii.

Ak by ste mali o niečo takéto záujem, tak môžete podať žiadosť už dnes. Budete tak môcť urobiť iba do utorka 8. októbra, a to na stránke airbnb.com/sabbatical.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.