Brian Chesky, generálny riaditeľ Airbnb, dnes potvrdil, že Airbnb plánuje zdarma ubytovať až 20 000 afganských utečencov.

Open Grid Scheduler / Scalable Grid Engine/Wikimedia Commons

Budú ubytovaní v zariadeniach, ktoré sa nachádzajú na zozname Airbnb. Spoločnosť zaplatí všetky náklady, prezradil Chesky na svojom Twitteri, no nešpecifikoval, koľko to bude celé stáť, ani ako dlho tam budú môcť Afganci zostať.

Spojené štáty v pondelok uviedli, že v posledných dňoch evakuovali 48 000 ľudí z Afganistanu. Tisícky sa zatiaľ stále snažia ujsť pred bojovníkmi Talibanu.

Miestom, odkiaľ by mohli odísť, je letisko v Kábule, kde sa zhromažďuje stále viac a viac ľudí. Taliban povolil leteckú dopravu do 31. augusta, no mnohí majú obavy, že aj keď chcú, nepodarí sa im odísť. “Presun Afgancov do USA a iných krajín, je najväčšou humanitárnou krízou súčasnosti,” uviedol Chesky. “Cítime zodpovednosť rýchlo zasiahnuť.”

Doplnil, že dúfa, že jeho krok inšpiruje aj ostatných podnikateľov urobiť to isté. “Nemôžeme strácať čas,” dodal.

 

Chesky vyzval majiteľov bytov na Airbnb, aby sa ozvali, ak sú ochotní ubytovať utečencov.

Spoločnosti rôznych rozmerov sa snažia ukázať podporu v ťažkých časoch. Je to príležitosť byť nápomocný a zlepšiť vzťahy s verejnosťou.

Texas Medical Technology, dodávateľ zdravotníckych pomôcok, vyhlásil, že plánuje zamestnať 100 afganských utečencov vo svojej fabrike v Houstone.

Airbnb, spoločnosť o hodnote 92 biliónov dolárov, je známa tým, že pomáha platiť ubytovanie ľuďom v núdzi. Od roku 2012 poskytla bývanie až 75 000 ľuďom.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.