Táto moderná doba už takmer nepozná žiadne hranice. Elon Musk vyvíja vo svojej novej spoločnosti čip, ktorý vám umožní streamovať hudbu priamo do mozgu. To by zrejme nebol Elon, ak by niečo prelomové nevymyslel.

Elon Musk je kontroverzná postava, ale o jeho inovačných schopnostiach niet pochýb. Napríklad jeho Tesla Cybertruck, hoci je pre niektorých škaredá, je pozoruhodným výsledkom inžinierstva a jeho práca na SpaceXe v nasledujúcich rokoch zmení krajinu cestovania do vesmíru. Tento chlapík má na konte mnoho prelomových úspechov, akými sa nemôže pochváliť hocikto. A jeho posledný startup, Neuralink, je oveľa intímnejší ako cestovanie do vesmíru. Vyvíja niečo na rozhraní mozgu a počítaču, čo bude mať údajne množstvo výhod. Výsledný produkt bude totiž schopný streamovať hudbu priamo do mozgu, no poskytne aj zdravotné výhody.

, Spoločnosť Elona Muska vyvíja čip, ktorý bude streamovať hudbu priamo do mozgu, no nielen toHlavný technik má v úmysle odhaliť ďalšie podrobnosti o Neuralinku budúci mesiac. Na Twitteri Musk prezradil, že tento výrobok môže pomôcť kontrolovať hladiny hormónov a využívať ich v náš prospech (vylepšené schopnosti a uvažovanie, zmiernenie úzkosti atď.). Potvrdil tiež, že záhadná technológia umožní používateľom počúvať hudbu priamo z čipov. Malo by ísť o zariadenie podobné stroju prepojené priamo medzi počítačom a čipom vloženým do mozgu.

Aby tento čip mohol človek prijať, tak bude musieť prejsť podobným procesom ako pri laserovej operácii očí. Potenciálne výhody sú dosť prekvapujúce. Elon tvrdí, že čip má dokonca potenciál pomôcť ľuďom s Parkinsonovou chorobou, s poraneniami mozgu či s autizmom a inými mozgovými problémami. Okrem riešenia mnohých poranení mozgu sa predtým Elonovi viacerí ľudia pýtali, či sa Neuralink dá použiť aj na “pomoc” časti mozgu, ktorá je zodpovedná za spôsobenie závislosti alebo depresie. “Určite. Je to skvelé aj desivé zároveň,” odpovedal Elon.

Pokusy sa už uskutočnili na zvieratách a plány na testovanie na ľuďoch budú zverejnené koncom tohto roka.

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.