Ak niekto z vás sníval o tom, že bude mať svadbu mimo tohto sveta, tak už čoskoro to bude možné. Floridská firma s názvom Space Perspective ponúkne ľuďom v blízkej budúcnosti príležitosť zosobášiť sa vo vesmíre! Brali by ste takúto možnosť? 

Foto od Instagram

Táto spoločnosť bude ponúkať svoje balóny, pričom v jednom môžu letieť 8 ľudia a doletia do výšky 30 kilometrov nad zemou. Ak si to porovnáme, tak také priemerné komerčné lietadlo lieta vo výške 10 až 13 kilometrov nad zemou. Tento balón teda poletí približne až trikrát vyššie, čo znie veľmi lákavo. 

Foto od Instagram

Ponúkane lety budú trvať šesť hodín a balóny poskytnú oveľa pôsobivejšie výhľady ako lietadlá. Cestujúci si užijú 360-stupňový panoramatický výhľad na Zem. Okná sú navyše prispôsobené tak, aby bolo možné vytvárať krásne fotografie. Jane Poynter, ktorá vedie spoločnosť spolu s manželom povedala toto: „Bude to šialené! Štartujeme z Kennedyho vesmírneho strediska. Cesta do výšky 30 kilometrov potrvá približne 2 hodiny“.

Foto od Instagram

Zároveň dodala, že v absolútnej výške uvidia ľudia vesmírnu temnotu a ikonickú modrú čiaru Zeme, o ktorej vždy rozprávajú astronauti. Samotné lety spoločnosti nezačnú skôr ako v roku 2024 a let bude stáť 106 000 eur, teda omnoho viac ako taká bežná svadba, s čím ste však určite počítali.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.