Francúzsko ako krajina je veľmi zaujímavá. A určite to platí aj pre jeho jednotlivé mestá a regióny. Medzi pamätné a krásne miesta rozhodne patrí jednoznačne aj región Provensálsko.

marseille fotografia
Foto od Jeanne Menjoulet

Práve v týchto dňoch si môžete zakúpiť spiatočné letenky do Marseille len za cenu 19€! Dostaviť sa však musíte na letisko do Budapešti. Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za túto cenu si môžete vyraziť napr. v termíne od 22.1. – 29.1.2019. Viac na ryanair.

Batožina:

V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete so sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€.

Prečo Provensálsko?

– Nočný život mesta je podobný tomu parížskemu, samozrejme s trochu inou príchuťou.
Zažijete tam jedinečnú a nezabudnuteľné párty do skorého rána. V ponuke je množstvo výborných nočných klubov.

– Musée d’Histoire de Marseille vám ponúka fascinujúci pohľad na kultúrne dedičstvo mesta. Niektoré výstavy ponúkajú pohľad na obchodnú loď z 3. storočia objavenú na dne mora. Nájdete tu aj fragmenty rímskych stavieb.

Musée d’Histoire de marseille fotografia
Foto od Images by Ophelia

– Marseille je spleť niekoľkých svetov. Barokové fasády nad uličkami plnými života, prístav so svojimi príbehmi a v neposlednom rade stredoveká pevnosť Saint-Jean, ktorá je nasiaknutá atmosférou Stredomoria. Nájdete tam všetko.

– Ochutnajte aj tamojšiu kuchyňu. Napr. tradičná bujabéza musí mať aspoň tri druhy rýb, mušle, dary mora a podáva sa s omáčkou rouille s dokonalým olivovým olejom a šafranom. Traduje sa, že je taká stará ako Marseille, a preto ju musíte ochutnať.

– Nevynechajte ani baziliku Notre Damme na pahorku nad mestom, odkiaľ budete mať krásny panoramatický výhľad. Neďaleko je staré mesto La Panier.

La Panier marseille fotografia
Foto od jean-louis zimmermann

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Niekoľko ďalších tipov pred návštevou Francúzska:

V prípade, že sa chystáte navštíviť aj iné francúzske mesto, napr. Paríž, neváhajte si prečítať nášho sprievodcu, ktorý vám pomôže. Nájdete tam rôzne tipy a rady, napr. čo ochutnať, kde sa ubytovať, čo v meste určite vidieť alebo o doprave. Toto a ešte o čosi viac nájdete na tomto odkaze.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.