Spoločnosť Ryanair opäť výrazne mení svoju politiku o platbe za batožinu. Od tej predošlej ubehol sotva polrok. Už si nebudete môcť zobrať zadarmo na palubu toľko, koľko ste mali dovolené doteraz. Pozrite si, ako vás tieto zmeny ovplyvnia.

Spoločnosť zaviedla nové pravidlá týkajúce sa batožiny v januári. A zdá sa, že s nimi nie sú spokojní, keďže ich v týchto dňoch opäť menia. Ryanair už nebude umožňovať cestujúcim brať si batožinu zadarmo. Poplatky za 10 kg batožinu plánujú zaviesť už v novembri. Cestujúci budú mať povolenú len jednu malú tašku, ktorú si zoberú so sebou do lietadla.

ryanair fotografia
Foto od andreastrojak

A koľko si priplatíte?

Záleží na tom, ako si to zariadíte. Podľa najnovšieho cenníka si za batožinu strednej veľkosti – do desať kilogramov, zaplatíte 6 až 8€, v prípade, že si ju odložíte do priestoru nad hlavou. Ak umiestnite túto batožinu do batožinového priestoru, bude vás to stať od 8 do 10€.

Ryanair odôvodňujú tieto zmeny meškaniami, ktoré spôsobujú cestujúci s príliš veľkým množstvom príručnej batožiny. Spoločnosť však tvrdí, že väčšina zákazníkov nebude ovplyvnená novou politikou, pretože 30 percent jej zákazníkov nakupuje prioritný nástup a ďalších 30 percent cestuje len s malou taškou.

„Spoločnosť Ryanair tvrdí, že 60% zákazníkov nebude touto zmenou ovplyvnených. Zdá sa však, že zostávajúcich 40% bude musieť dramaticky znížiť množstvo batožiny, s ktorou si zvykli doteraz cestovať. Alebo zaplatia navyše 14-18€,“ povedal Nick Trend, expert pre spoločnosť Telegraph travel.

„Vzhľadom na to, že priemerné cestovné vás výjde približne na 80€, pre mnohých cestujúcich to bude znamenať nárast o 17 až 22,5 percent.“

Prečo prišla zmena?

Zdá sa, že Ryanair sa dostala do akéhosi „batožinového zmätku“. V januári prepracovala spoločnosť svoju batožinovú politiku a zabezpečila bezplatnú batožinu pre všetkých pasažierov. Táto zmena na začiatku roka bola navrhnutá tak, aby sa znížil objem menších prenosných tašiek. Ich objem sa však zvyšoval, keďže sa viac cestujúcich snažilo vyhnúť poplatkom za batožinu. To, že letecká spoločnosť opäť pristúpila k zmenám len naznačuje, že doteraz to nefungovalo tak, ako si predstavovali. Tak či onak, opäť bude jedna strana spokojná a iná zas nie.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.