Pandémia COVID-19 je niečo, čo zmenilo život takmer každému človeku nielen v našej krajine. Asi najviac sa ale dotýka práve zdravotníkov. Nielen na Slovensku ale aj v zahraničí sú títo zdravotníci naozaj vyťažení. Cítia krivdu, pretože vakcína a prevencia je už dostupná a mnoho ľudí v nemocnici naozaj skončiť nemusí.

Zachádza to tak ďaleko, že sa niektorí z nich až hanbia za vlastné myšlienky keď si želajú aby posledný variant Omikron bol oveľa viac smrteľnejší a ľudia si konečne vstúpili do svedomia. Jeden z týchto zdravotníkov na sociálnej sieti reddit priznal, že aj keď sa vždy snažil pacientom pomôcť už nevládze a tajne dúfa, že Omikron to všetko ukončí. Aj keď nie v pozitívnom svetle. Prinášame vám voľný preklad príspevku.

“ Som už naozaj unavený, a rovnako unavený je každý s kým pracujem. Pracoval som ako armádny medik, zdravotná sestra, a teraz som lekársky technológ vo veľkej nemocnici. Vždy som bol ochotný pre mojich pacientov spraviť čokoľvek, dostať kvôli nim guľku, behal som kvôli ním cez mínové polia, dostal som COVID a aj tak som sa vrátil pracovať na 10 hodinové zmeny.

Môj urgent je teraz plný nezavakcinovaných blbcov. Kvôli ním nemôžeme ošetrovať ľudí, ktorí starostlivosť naozaj potrebujú a nemôžu za to.  Nikdy som si nemyslel, že do tohto bodu dospejem ale po 150 pacientoch denne a sestričkách, ktoré v nemocnici každý deň plačú mám toho dosť.  Som unavený z toho, že mnoho pacientov si myslí, že ide o podvod až kým nečelia smrti pred nami. Som unavený z toho pracovať 60 hodín týždenne bez dostatočného personálu.

Vždy som si myslel, že je to moje poslanie, že milujem svojich pacientov a naozaj mi na nich záleží. Ale tento posledný týždeň ma úplne zmenil.

Keď vyšli správy o novom variante Omikron, hneď som začal dúfať, že bude viac smrteľnejší ako ten predošlý.  Je úplne hrozné, že to tak cítim ale chcem aby ľudia, ktorí sa nakazili týmto variantom lebo o ňom pochybovali trpeli.

Cítim sa hrozne, len keď to musím priznať. Ale časť zo mňa sa cez to už preniesla. Som emočne vyšťavený z posledných dvoch rokov. “

 

Príspevok uzatvárajú rovnako negatívne komentáre, ktoré hovoria o tom ako sa ľuďom nedostáva dostatočnej zdravotnej starostlivosti a ako sa zo zdravotínkov stávajú vyšťavení zombíci všade po svete.

 

Voľny preklad: reddit

Ilustračná foto

 

 

 

 

 

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.