Ostrov, na ktorom zanechali svoje stopy nie len Maltézski rytieri, je právom jedným z najkrajších miest sveta. Tento svetový skvost by ste si nemali nechať ujsť a za výhodnú ponuku preskúmať jeho krásy.

malta fotografia
Photo by reubenjfarrugia

Práve teraz máte možnosť zakúpiť si spiatočné letenky len za cenu 32€! Poletíte priamo z Bratislavy na Maltu. Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair. Let trvá okolo 2 a pol hodín.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 11.11. – 22.11.2018. Viac na stránke ryanair.

Batožina:

V novembri vstupuje do platnosti nový batožinový cenník. Po novom budete mať zadarmo iba jednu príručnú batožinu a za 10 kg kufor si priplatíte 6-8 €.

Prečo Malta?

– Hlavné mesto Valletta je typické eleganciou rytierskeho mesta. Kamenná architektúra odzrkadľuje šľachtické postavenie rytierov a je ohraničená dvomi prístavmi. Nezabudnite zájsť aj do Katedrály sv. Jána či Paláca veľmajstrov.

– Stredoveké mesto Mdina – ponúka rozprávkový svet, v ktorom sa akoby zastavil čas. Je postavené na kopci a je plné pieskovcových palácov. Určite si pozrite aj niektorý z tamojších palácov.

malta mdina fotografia
Foto od oatsy40

– Výhľad z Dingli Cliffs, ktorý je najvyšším bodom ostrova a nachádza sa neďaleko dedinky Wied iz-Zurrieq. Lokalita je dosť odľahlá a tichá. Krásny panoramatický výhľad však stojí za takýto turistický výlet.

– Ponúka neuveriteľne bohatú a pestrú históriu. Pamiatky rozmiestnené po krajine pripomínajú rôzne obdobia od neolitu až po druhú svetovú vojnu. Medzi najstaršie patria chrámy Hagar Quim a Mnajdra.

– V prípade, že neobľubujete horúčavy a chceli by ste si čo najviac z Malty vidieť, odporúčame vycestovať v spomínanom období. Takto sa vyhnete aj veľkým davom turistov.

malta fotografia
Foto od Ben124.

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.