Ak vás láka Francúzsko alebo konkrétne Marseille, mali by ste zbystriť pozornosť. Toto mesto je na juhu krajiny a teploty tam bývajú príjemné aj počas dlhej zimy.

marseille fotografia
Foto od decar66

Zaobstarajte si spiatočné letenky do Marseille len za cenu 28€! Avšak, poletíte z poľského Krakova. Leteckú prepravu vám zabezpečí spoločnosť Ryanair. Let trvá okolo 2 a pol hodiny.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 25.1. – 28.1.2019. Viac leteniek na ryanair.

Batožina:

V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete so sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€.

Prečo Marseille?

– Ak máte radi nočný život, máte sa na čo tešiť. Je veľmi podobný tomu tomu parížskemu, samozrejme s trochu inou príchuťou. Nočné kluby máte na výber od výmyslu sveta a naozaj vedia, ako vyzerá nezabudnuteľná zábava.

– Navštívte múzeum Musée d’Histoire de Marseille, ktoré ponúka fascinujúci pohľad na kultúrne dedičstvo mesta. Uvidíte napríklad obchodnú loď z 3. storočia objavenú na dne mora alebo fragmenty rímskych stavieb.

marseille fotografia
Foto od patdebaz

– Marseille je spleť niekoľkých svetov. Nájdete tam barokové fasády, uličky plné života, prístav so svojimi príbehmi a v neposlednom rade ikonickú stredovekú pevnosť Saint-Jean, ktorá ponúka dokonalú atmosféru Stredomoria.

– Ich tradičným pokrmom je napr. bujabéza, ktorá obsahuje aspoň tri druhy rýb, mušle, dary mora a podáva sa s omáčkou rouille s dokonalým olivovým olejom a šafranom. Traduje sa o nej, že je taká stará ako Marseille.

– Nevynechajte ani baziliku Notre Damme, ktorá sa navyše nachádza nad mestom, odkiaľ budete mať krásny panoramatický výhľad. A môžete si odskočiť do neďalekého mestečka La Panier.

marseille notre dame fotografia
Foto od Jeanne Menjoulet

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Niekoľko ďalších tipov pred návštevou Francúzska:

V prípade, že sa chystáte navštíviť aj iné francúzske mesto, napr. Paríž, neváhajte si prečítať nášho sprievodcu, ktorý vám pomôže. Nájdete tam rôzne tipy a rady, napr. čo ochutnať, kde sa ubytovať, čo v meste určite vidieť alebo o doprave. Toto a ešte o čosi viac nájdete na tomto odkaze.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.