Chystáte sa na rekonštrukciu kúpeľne a radi by ste renovovali sprchový kút? Keďže každá kúpeľňa nemá dostatočné miesto na vaňu aj sprchový kút, tak je potrebné, aby ste mali jasné vo svojom výbere. Ak ste rozhodnutí pre sprchový kút, tak určite oceníte všetky výhody, ktoré vám prinesie.

Pred zariadením sprchovej steny sa musíte zamerať na nasledujúce fakty:

– Preferujete sprchový žľab alebo sprchovú vaničku?

– Aký tvar sprchového kúta vám vyhovuje. Na výber máte napríklad štvrťkruhový, obdĺžnikový alebo štvorcový.

– Dôležité je, aby ste si zvolili vhodný mechanizmus a rozhodli tiež o možnosti povrchových úprav.

– Sprchový kút môžete oprieť k rovnej stene alebo pri ňom môžete vymurovať doplnkovú stenu.

 

Tvar sprchovej steny

Podľa dispozície svojej kúpeľne môžete prispôsobiť tvar sprchovej steny. Ďalšou možnosťou je aj využitie pevnej steny spolu so sprchovými dverami, ktoré vám môžu ušetriť miesto. Súčasťou sprchového kúta môže byť aj vanička alebo praktický odtokový žľab. Konštrukcia sprchového kúta rozhoduje aj o miere utesnenia, ideálne je otvorené riešenie.

 

Aké vlastnosti majú akrylátové sprchové vaničky?

Hlavnou výhodou akrylátu je jeho farebná stálosť, možnosť výberu hladkého alebo lesklého povrchu, nezabúdajte tiež na tvrdosť. Keďže samotný akrylát je veľmi krehkým materiálom, tak na zabezpečenie spoľahlivej pevnosti a pružnosti budete potrebovať oporu v podobe ďalšieho materiálu, ako je napríklad sklolaminát. Bez pomoci oporného materiálu by sa mohol skutočne veľmi ľahko zlomiť, čím by ste si pridali prácu navyše. Pri vstupe do vaničky nepodceňujte pocit bezpečia, ktorý je dôležitý pri každodennom používaní kúpeľne.

 

Elegantný doplnok

Moderné zrkadlo neoceníte len v kúpeľni, ale aj v domácnosti, kde chcete svojmu priestor dopriať pocit elegancie a honosnosti. Výhodou zrkadiel je aj to, že dokážu priestor presvetliť a opticky zväčšiť. Tento dizajnový kúsok nábytku je často doplnený stojanom, pričom sa nemusíte obmedzovať len klasickými závesnými zrkadlami. Populárne sú najmä klasické prevedenia v modernom béžovom alebo bielom odtieni, ktoré dokážu v miestnosti zaujať.

 

Je zrkadlová stena naozaj výhodná?

Náročnú údržbu môžete vidieť ako hlavnú nevýhodu, ktorá vás odradí od umiestnenia zrkadlovej steny do vášho interiéru. Ak chcete udržiavať jeho plochu dokonale čistú, tak si to bude vyžadovať pravidelné leštenie. Moderné sú hlavne úzke pásy zrkadla, ktoré vyzerajú naozaj vkusne.

 

Kde sa hodí zrkadlo?

Či už patríte k minimalistom alebo k ľuďom, ktorí preferujú extravagantnosť a modernosť, tak podľa svojho interiérového štýlu môžete prispôsobiť aj rám zrkadla. Ak máte obmedzený priestor s čistými líniami, tak určite oceníte jednoduchý a minimalistický rám. Práve ten je vhodný pre zariadenie kúpeľne, kde prevládajú čisté línie. Veľké zrkadlo je jednoducho súčasťou každého interiérového štýlu, pričom sa nemusíte obmedzovať ani pokiaľ ide o kúpeľňu.

 

Pri zvolení správneho sprchového kúta musíte zohľadniť všetky spomenuté body. Tie vám pomôžu vybrať vhodné riešenie do vašej kúpeľne. S výberom kúpeľňového vybavenia si môžete poradiť aj vďaka modernej ponuke, ktorú nájdete na Glast.sk. Vaša kúpeľňa tak dostane moderný dizajn so spoľahlivou technikou. Pri otázke dizajnu a interiérového zariadenia sa spoliehajte predovšetkým na svoje osobné preferencie. Nemusíte sa držať len trendov alebo moderných prvkov, s ktorými sa stretávate takmer všade. Interiérový štýl vám napovie tiež o výbere doplnkov alebo kompletného zariadenia.

 

Zdroj obrázku: robinimages2013 / Shutterstock.com

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.