Spoločnosť Starbucks sa opäť prihlásila o slovo. Nedávno sme vám písali, že chcú bojovať proti jednorázovým plastovým predmetom. Tentoraz to posunuli ešte o niečo ďalej. Ich myšlienka je inovatívna i silná. Nedávno totiž spustili veľký testovací program, ktorý umožní ich zamestnancom pracujúcich na plný úväzok rozdeliť svoje pracovné hodiny medzi čas odpracovaný v kaviarni a dobrovoľníctvo vykonávané pre miestne neziskové organizácie.

starbucks employee fotografia
Foto od Wonderlane

Spoločnosť dúfa, že ak umožní svojim zamestnancom tráviť svoj čas tým, že budú pomáhať charite, zamestnanci budú šťastnejší a nebudú natoľko rozmýšľať nad odchodom z firmy. Na tento program bolo spočiatku vybraných 36 pracovníkov v 13 rôznych mestách. Zamestnanci strávia 20 hodín týždenne vo svojej práci, v Starbuckse, zatiaľ čo ostatných 20 hodín budú pracovať pre charitu. Zamestnanci však budú naďalej dostavať svoj plat i všetky výhody aj napriek tomu, že v skutočnej práci budú tráviť iba polovicu svojho pracovného času.

Budú spolupracovať s charitatívnymi organizáciami, ktoré sa zaoberajú rôznymi problémami, vrátane pomoci životnému prostrediu, poskytovaním stravy hladným, pomáhanim bezdomovcom, ale budú nápomocní aj pri rôznych katastrofách.

Tento pilotný program nazvali Service Fellows. Bude trvať šesť mesiacov a dokopy poskytne až 17 000 hodín komunitnej služby po celej Amerike.

„Partneri Starbucks majú vášeň poskytovať služby vo svojich obchodoch, ale aj mimo nich. Program ukazuje, že partnerstvo má pri pomáhaní najväčší vplyv,“ povedala Virginia Tenpenny, viceprezidentka globálneho sociálneho vplyvu v spoločnosti Starbucks. „Náš pilotný program je inovatívny model, ktorý kombinuje prácu, služby a partnerstvá. Tento model informuje o tom, ako dokážeme zosúladiť našich partnerov s cieľom, aby sa nám podarilo vytvoriť trvalé zmeny v našich komunitách,“ dodala.

Ak dôjdu k záveru, že program je úspešný, spoločnosť Starbucks začne na jeseň v roku 2019 zapájať viac a viac svojich pracovníkov k tejto iniciatíve. Je zrejmé, že táto spoločnosť má veľmi dobré úmysly a naozaj sa bude snažiť takýmto zaujímavým spôsobom pomáhať po celej krajine. Jej kroky sú však zároveň veľmi odvážne a zrejme neexistuje veľa spoločnosti, ktoré by sa vybrali rovnakým alebo podobným smerom. No o to je to hodnotnejšie a chvályhodné.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.