Takmer každý človek na tejto planéte pozná túto značku. Keďže je rozšírená po celom svete s obrovským množstvom predajní, tak aj ich odpad je obrovský. A aj preto sa rozhodli, že začnú konať. Svetoznáma a jedna z najznámejších spoločnosti vôbec – Starbucks práve oznámila, že do roku 2020 postupne vyradí zo svojich 28 000 predajní plastové slamky na jedno použitie.

starbucks coffee fotografia
Foto od Stella Dauer

Táto iniciatíva tak zapojila Starbucks – najväčšeiho maloobchodného predajcu do aktivít, ktorými prispeje k životnému prostrediu. Taktiež McDonald’s, ktorý je zároveň druhým najväčším reťazcom s rýchlym občerstvením na svete, s touto iniciatívou začal už v marci, kedy zaviedol výrobu ekologických slamiek vo Veľkej Británii.

Odhaduje sa, že Starbucks každoročne vyprodukuje viac ako 1 miliardu slamiek, keďže približne polovica ich ročného predaja zahŕňa ľadové nápoje, ktoré sa distribuujú so slamkami. Toto oznámenie zákazu používania týchto plastových produktov na jedno použitie, je súčasťou 10 miliónovej (v dolároch) kampane spoločnosti.

Počnúc Vancouverom a ich domovským mestom – Seattlom, budú obchody Starbucks prinášať zákazníkom nový druh veka pre ľadové espresso, kávu a čajové nápoje. Zmiešané ľadové nápoje budú distribuované s použitím ekologických slamiek, ktoré nebudú škodlivé pre životné prostredie.

Očakáva sa, že tieto zmeny sa začnú realizovať na jeseň. „Je to významný míľnik pre dosiahnutie našej celosvetovej snahy o trvalo udržateľnú kávu, ktorá sa podáva našim zákazníkom udržateľnejším spôsobom,“ uviedol vo svojom vyhlásení Kevin Johnson, prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Starbucks.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.