Relatívne aktívny človek prejde denne zhruba 7 500 krokov. To znamená, že za celý život prejde v prepočte 5x okolo celej Zeme. Aby sme boli schopní toľko kráčať, mali by sme dbať na starostlivosť o nohy.

1. Na suché nohy používajte mokrú pemzu

V prípade, že chcete z chodidiel odstrániť suchú kožu, je pemza skvelou voľbou. Aby ste však predišli možným zraneniam, mali by ste nohy a pemzu odmočiť v teplej vode asi 5 – 10 minút. Potom nohy osušte (pemzu nie) a masírujte ňou nohy 2 – 3 minúty. Po celej procedúre si nohy natrite krémom.

2. Nikdy si nehoľte nohy na sucho

Ak by ste si holili nohy bez vody alebo špeciálnych gélov, mohlo by to viesť k podráždeniu pokožky, k vrastaniu chĺpkov, dokonca aj k popálenine.

3. Tri štádiá holenia

Pred holením si nezabudnite nohy poriadne umyť a aplikovať peeling. Je to jediný spôsob, akým odstránite maz a odumreté čiastočky kože, ktoré môžu upchať póry. Potom naneste gél na holenie a po skončení si pokožku hydratujte krémom.

4. Ak máte Hallux valgus, používajte potrebné pomôcky

Na tento problém existuje niekoľko výrobkov a jedným z nich je aj silikón, ktorý si umiestnite do medzierky medzi palcom a ukazovákom, a tak bude váš palec v správnej polohe.

5. Starajte sa o kožu na kolenách

Je celkom bežné, že je koža na kolenách tmavšia, niektorí ľudia ju však napriek tomu skúšajú zosvetliť. Experti odporúčajú peelingy s alfa-hyrdoxykyselinami. Zbavujú vás odumretých buniek a zjemňujú pokožku. Zmes si môžete vyrobiť aj doma, stačí vám kurkuma a šťava z aloe.

6. Držte epilátor správne

Epilátor odstraňuje spolu s chĺpkami aj ich korene. Ak to robíte nesprávne, zariadenie ich namiesto holenia ostrihá. Aby ste sa tomu vyhli, držte ho v  90° uhle a pomaly s ním hýbte.

7. Depilácia voskom

Ak ste sa rozhodli pre túto metódu, počas prvých dní po voskovaní odborníci odporúčajú nosiť bavlnené oblečenie.

8. Nenoste bavlnené ponožky

Ľudské chodidlá majú zhruba 250 000 potných žliaz, preto by ľudia, ktorí sa nadmerne potia, nemali nosiť bavlnené ponožky. Materiál pot vsiakne, no nevyparí sa. Ak strávite celý deň v týchto ponožkách, určite to zacítite. Okrem toho sa v takomto prostredí rýchlo šíria baktérie. Mali by ste preto zvoliť materiály s obsahom polyesteru.

Zdroj

Foto: Brightside

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.