Staršieho muža v Japonsku ľudia milujú pre jeho veľmi nezvyčajnú záľubu. Tá totiž spočíva v jeho každodennej prechádzke s obrovskou africkou korytnačkou, ktorá s týmto pánom žije už viac ako 20 rokov.

Hisao Mitani si zadovážil korytnačku menom Bon-chan potom, čo sa jeho žena do nej zaľúbila v obchode so zvieratami. V tom čase bola korytnačka taká mala, že sa jej majiteľovi zmestila do dlane. Dnes je už skutočne obrovská a budí pozornosť všade tam, kam sa pri prechádzka ulicami Tokia spolu so svojim majiteľom dostane.

 

Hisao si samozrejme v dnešnej dobe internetu zaslúžil obrovskú pozornosť ľudí nielen na ulici, ale aj v online priestore. Bon-chan má vo veku 25 rokov 70 kilogramov a samotný majiteľ ešte pred pár rokmi povedal, že netušil, že korytnačka dorastie až do takýchto rozmerov. Výrazne začala rásť až v čase, kedy mala 10 rokov.

Prechádzky s týmto tvorom sú naozaj pomalé, keďže korytnačka sa pohybuje veľmi pomaly a o to väčšiu pozornosť si získava pri prechádzkach so svojim pánom. Hisao je majiteľom pohrebnej služby a Bon-chan robí spoločnosť ľuďom aj v jeho firme. „Niektorí ľudia si myslia, že je absurdné mať tak veľkú korytnačku pri vchode do pohrebnej služby. Avšak aj v čase smútku sa ľudia vďaka nej usmievajú, takže si nemyslím, že je to zlý nápad,“ povedal hrdý majiteľ.

Korytnačky sú v Japonsku považované za symbol dlhovekosti a Hisao si vyslúžil prezývku „nesmrteľný korytnačí muž“.

 

Zdroj

Foto: TikTok

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.