Pitbully vyvolávajú u niektorých ľudí pocit strachu kvôli ich povesti a možno nie najmilšiemu výrazu. Opäť však platí, že podľa výzoru a rasy nemožno súdiť psa. Ak je dobre vychovaný, potom môže byť tým najlepším priateľom a dokáže zachraňovať životy, rovnako ako tomu bolo v tomto prípade. Tento príbeh sa odohral vo Švédsku a nesie niekoľko dôležitých odkazov.

Arjanit Mehana zo Švédska vlastní krásneho a priateľského pitbulla menom Simba. Simba však desí niektorých ľudí, a to vrátane Arjanitovej staršej susedky, ktorej sa naozaj nepáči. Tá sa ho totiž bála, no nedávno sa všetko zmenilo. Babička zmenila svoj názor na neho potom, čo jej hrdinský pes zachránil život. „Simbu mám už od jeho 8 týždňov. Teraz má 4 roky a je to šťastný malý chlapík,“ vysvetlil majiteľ Simby a podrobne sa venoval tomu, čo pes rád robí. „Miluje jesť Dentastix a samozrejme to, čo je na mojom tanieri. V lete zas miluje kúpanie a taktiež rád behá po lese a hrá sa so svojimi psími kamarátmi.“

Susedka žije poschodie pod Arjanitom a jedného dňa, keď sa on a jeho pes vracali domov, Simba začal štekať a bežal k susediným dverám. Zvnútra bytu totiž počul volanie o pomoc, táto staršia pani spadla na podlahu a zlomila si bedro. Arjanit teda vošiel do bytu a zavolal sanitku, ktorá ju odviezla do nemocnice. Keby však nebolo Simbu, susedka by s najväčšou pravdepodobnosťou nebola dlho nájdená a ktovie ako dlho by na tej podlahe ležala. Majiteľ psíka povedal, že netúži po žiadnej sláve, ale chce iba zdieľať tento príbeh, aby si ľudia po celom svete urobili lepší názor na pitbullov. „Ľudia z rôznych častí sveta mi začali písať pozitívnu spätnú väzbu,“ uviedol.

Ženu po príchode do nemocnice operovali a momentálne sa zo svojho stavu zotavuje. Arjanit potvrdil, že názor susedky na jeho psa a celkovo túto rasu sa úplne zmenil. Zároveň dodal, že pes je stále obrazom svojho majiteľa a najdôležitejšia je preto výchova. Ak sa psík správa agresívne, tak podľa neho je to vizitka a vina práve jeho majiteľa. „Aj labrador alebo nemecký ovčiak môžu byť agresívni, no taktiež láskavý a priateľský. Rovnako, ako ktorákoľvek iná psia rasa,“ dodal Arjanit. „Problémom nie je psie plemeno, ale obyčajne ten, kto drží vodítko. Buďte k pitbullom spravodliví,“ uzavrel chlapík.

 

Toto je jeho sympatický majiteľ a Simba je skutočne fotogenický psík:

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.