Pomaly, ale isto sa blíži koniec roka a je najvyšší čas začať bilancovať. Dnes sa pozrieme na mestá a krajiny, ktoré si v roku 2018 zaslúžili najväčšiu pozornosť a ktoré navštívilo najviac ľudí, ale aj na krajiny, ktoré si v porovnaní s predchádzajúcim rokom získali výrazne väčšiu pozornosť dovolenkujúcich v porovnaní s predchádzajúcim rokom.

Práve európske krajiny sú tie, ktoré sa stále tešia najväčšej obľube. A to minimálne v prípade Francúzska. No čoraz viac ľudí vyhľadáva aj trochu menej poznané či viac exotické krajiny. Na výraznom vzostupe čo sa návštevnosti týka sú krajiny ako Ekvádor, Tuvalu, Egypt, Vietnam či Kolumbia. Egypt je skôr takou stálicou, avšak zvyšné spomínané sú skôr čiernym koňom, ktorým sa v tomto roku extrémne dobre darilo a prilákali milióny ľudí. A zdá sa, že túto stúpajúcu tendenciu budú mať aj naďalej.

ecuador fotografia
Foto od DEZALB

Na nasledujúcom grafe môžete vidieť ako v jednotlivých krajinách pribudli turisti v roku 2018 v porovnaní s rokom 2017, vyjadrené v percentách:

V ktorej krajine počet návštevníkov klesol?

Pokles zaznamenala Veľká Británia, kde v prvých šiestich mesiacoch roka zaznamenala krajina pokles príjmov o 6,8 percenta. Avšak, počas roka už nenastal žiadny významnejší pokles. Ďalej krajiny Timor-Leste -17,7 percent turistov a Papua-Nová Guinea taktiež zaznamenala pokles, a to -26,5 percent. Anguillu zasiahol hurikán Irma, takže pokles predstavoval 49%. Politické nepokoje v tomto roku zasiahli Nikaraguu, čo prispelo k 26,7-percentnému poklesu počtu návštevníkov.

A víťaznou krajinou sa stáva…

Je isté, že Francúzsko si zachováva svoj status najnavštevovanejšej krajiny sveta. Štatistiky ukazujú, že túto krajinu navštívilo približne 93,8 milióna ľudí, čo je ešte o 7,9 percenta viac ako v roku 2017. 20-miestnemu rebríčku dominujú európske krajiny, ale svoje početné zastúpenie tam má aj Ázia a taktiež Amerika.

france fotografia
Foto od Free-Photos

Pozrite si teraz tento 20-miestny rebríček tých najnavštevovanejších miest na svete za rok 2018, kde môžete vidieť aj o koľko miest si jednotlivé krajiny polepšili, pohoršili resp. zostali na tej istej úrovni ako v predchádzajúcom roku:

Čo sa týka jednotlivých miest, tam to je už celkom inak. A niektoré priečky vás zrejme prekvapia, pretože európske mestá jednoznačne prevalcovali ázijské.

hong kong fotografia
Foto od teetasse

Toto je rebríček 20 najnavštevovanejších miest za rok 2018:

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.