Čo je falošný vzťah?

Je to vzťah, ktorý nemá budúcnosť. Je to vzťah, v ktorom zostávate, pretože sa buď bojíte byť sami alebo ste presvedčení, že sa veci zmenia. Ale nezmenia sa. Mnohí z nás ani nevedia, že máme falošné vzťahy. Je ťažké vysvetliť, prečo je to tak, ale jeden odhad by bol, že jednoducho odmietame otvoriť oči a zvážiť zmenu. Zmena je ťažká a málokto ju víta. Bez ohľadu na to, či je to dobré alebo zlé. V čase, keď musíte urobiť rozhodnutie, o ktorom viete, že zmení veci, je zmena jednoducho ťažká. Opustíte všetko, čo poznáte a začnete niečo úplne iné. Budúcnosť, ktorá vás čaká, je desivá, pretože neviete, čo sa stane. Preto sa niektorí z nás rozhodli veriť, že náš vzťah je ten správny. Pretože je ľahšie žiť s presvedčením, že problémy medzi Vami a Vaším partnerom sú len dočasné. V opačnom prípade Vám zostáva jediné – akceptovať, že ste vo falošnom vzťahu. Pre uľahčenie vecí a aby ste otvorili oči a prijali to, čo príde ďalej, prinášame zoznam vecí, ktoré v skutočnosti ukazujú, že ste vo falošnom vzťahu a tento vzťah nemá budúcnosť. Len odďaľujenevyhnutné.

Zdroj: canva

Nerozpráva sa s Vami

Kde nie je komunikácia, tam nie je ani láska. Prečo? Pretože, ak s Vami Váš partner nehovorí, ak sa s Vami nepodelí o svoje myšlienky a pocity, ako by ste mali túto osobu naozaj spoznať? Udržiavanie komunikácie neznamená, že si musíte každú sekundu volať alebo písať SMS, ale keď sa vrátite domov z práce, bolo by skvelé, keby ste sa trochu porozprávali o tom, ako prebiehal Váš deň alebo ako sa cítite. Ako inak by ste vedeli, čo sa deje v živote Vášho partnera? Komunikácia je kľúčová. Ak s vami nebude hovoriť, nebudete vedieť, čo ho trápi. A nabaľovanie pocitov vo vnútri môže z dlhodobého hľadiska spôsobiť len problémy.

Zdroj: canva

Keď odíde, neviete, kam ide

Trochu tají, kam ide a kedy sa vráti. Nemusíte stále robiť krížový výsluch a poznať všetky podrobnosti. Bolovšak by pekné, keby ste vedeli kde je a s kým. Už len kvôli tomu, keby sa mu niečo stalo. Nie je to tak, že by ste mali problémy s dôverou. Ak sa však takto bude správať stále, problémy s dôverou budete mať určite. A keď mu prestanete dôverovať, nemá zmysel vo vzťahu zotrvávať. Už len to, že Vám nechce povedať, kam ide, je veľmi podozrivé a môže Vám len ukázať, že Váš vzťah neberie vážne a pravdepodobne ani v ňom neplánuje zotrvať dlhšie. Ste jeho záložný plán, kým nenájde niečo lepšie. Tým pádom je to určite falošný vzťah.

Zdroj: pexels/cottonbro studio

Na verejnosti sa na Vás neustále „lepí“

Mysleli by ste si, že je to v skutočnosti dobrá vec. Ak je na Vás na verejnosti stále nalepený a Vy sa hráte s ním, potom máte problém. Pravdepodobne sa snaží ostatným dokázať, že je šťastný a tým, že robíte to isté, mu len pomáhate. Keď sa vrátite domov, zmení sa na studený „psí čumák“, ktorým bol predtým. To je všetko, len nie skutočný vzťah. Nemusíte nikomu dokazovať svoju lásku. Ak má potrebu to robiť nadmerne, potom ste určite vo falošnom vzťahu. Dôvody na udržiavanie falošného vzťahu môžu byť mnohé, ale nech sú akékoľvek, urobte si láskavosť a okamžite odíďte, skôr ako sa vážne zraníte.

Zdroj: pexels/ Budgeron Bach

Vy ste vždy tá, kto začína konverzáciu

Rozpráva sa s Vami len vtedy, keď od Vás niečo potrebuje. To znamená, že si je vedomý toho, čo robí a v akom vzťahu je. Znamená to, že tento scenár mu momentálne funguje. Nedovoľte mu, aby Vás využíval a jednoducho to prerušte. Vyskúšali ste toho dosť a začali ste toľko konverzácií, ktoré boli všetky jednosmerné.Tento muž sa Vám jednoducho nechce otvoriť. Možno pre neho nie ste až taká zaujímavá alebo má len iné plány. V každom prípade ste tu obeťou a určite musíte opustiť tento falošný vzťah.

Zdroj: pexels/ Vera Arsic

Jediné, čo máte, je sexuálna chémia

Nechápte to zle. Sex je skvelý a je super, že máte medzi vami taký druh chémie. Je tu však niečo, čo by ste nemali tak ľahko ignorovať.  Jednoducho to nie je to najdôležitejšia vec vo vzťahu. Ak jediné, čo Vám zostáva, je sex, potom ste vo falošnom vzťahu. Nemôžete komunikovať len prostredníctvom vášne. Pre skutočný vzťah potrebujete oveľa viac. Na začiatku vzťahu hrá sex vo Vašom živote veľkú rolu. Len sa spoznávate a skúmate.No po nejakom čase musia veci prerásť do niečoho väčšieho a vážnejšieho. Pokiaľ je vo vzťahu iba sexuálna chémia, tak sa nič také nestane a tento vzťah je nastavený na krach.

Zdroj: pexels/ Jonathan Borba

Nezdieľate spolu žiadne úžasné chvíle

Váš vzťah je skutočne nudný. Robíte dookola to isté. Uviazli ste v rutine, ktorá nie je zábavná ani kreatívna. Vzťahy musia byť zábavné a turbulentné. Musíte spolu zažiť veľa vecí. Musíte byť schopní zapamätať si všetky bláznivé, romantické alebo smutné chvíle, ktoré ste spolu prežili. Musíte ich mať, aby ste si ich zapamätali. Ak to vo Vašom vzťahu chýba, znamená to, že vzťah, v ktorom ste, nie je skutočný. Je to pokus, ktorý chvíľu stál za to, no bohužiaľ nevyšiel.

Zdroj: pexels/Jonathan Borba

Jeho ego je príliš veľké

Vzťahy sú o kompromisoch a ak musí mať jedna osoba vždy pravdu, potom je na tomto spolužití niečo zlé. Ak trvá na tom, aby sa veci robili po iba ako si želá on, znamená to, že Váš vzťah je bez lásky. Keď niekoho milujete, dáte mu to najavo tým, že mu necháte priestor. Aj keď si myslíte, že máte stopercentnú pravdu, budete počúvať svojho partnera. On to však nikdy to nerobí. Verí, že má pravdu, a aj keď máte pravdu Vy a nie on, neprizná to. Jeho ego je príliš veľké na to, aby uznalo, že urobil chybu. To nie je vzťah. To je vopred prehraný boj.

Zdroj: pexels/ Djordje Cvetkovic

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.