Cornwall na juhozápade Anglicka je čarovné miesto ponorené do rozprávok a legiend kráľa Artuša. A leží tam aj záhadná Stratená záhrada v Heligane – najväčší projekt obnovy záhrad v Európe, ktorý pokrýva 80 hektárov a je ideálna pre objavovateľov, milovníkov rastlín i romantikov.

Vo vnútri záhrady objavíte veľa tajomstiev. Jedným z nich je aj socha Mud Maid, ktorú pripravili miestni umelci, konkrétne ide o súrodencov Petea a Sue Hill. Socha je tam už od roku 1997 a odvtedy sa stala neoddeliteľnou súčasťou záhrady. Mud Maid je takzvaná živá socha, čo znamená, že jej oblečenie a vlasy sa menia podľa ročných období. Socha bola postavená z drevenej konštrukcie a sieťoviny proti vetru, následne na ňu sochári nalepili lepkavé bahno. Tvár je vyrobená zo zmesi bahna, cementu a piesku. Šaty sú zas vytvorené z brečtanu.

Stratená záhrada bola založená rodinou Tremaynovcov v 18. storočí a patrí medzi najznámejšie britské botanické záhrady. Pred prvou svetovou vojnou tam rodina zamestnávala až 22 záhradkárov. Akonáhle sa však vojna začala, mnohí záhradníci odišli na front. Po skončení prvej svetovej vojny sa počet záhradníkov znížil a panstvo sa postupne rozpadlo. Toto jedinečné miesto však priťahuje každý rok tisíce návštevníkov.

Zima:

Jar:

Leto:

Jeseň:

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.