Ak ste rozmýšľali nad návštevou Cypru v mimosezónnom období, máte skvelú šancu. No nemusíte sa báť, ani v januári sa tam v žiadnom prípade nudiť nebudete a hlavne sa nebudete musieť míňať davu ľudí.

cyprus fotografia
Foto od demitrisvetsikas1969

V týchto dňoch si máte možnosť zaobstarať spiatočné letenky z Viedne na Cyprus len za 19€! Avšak, táto cena je dostupná len pre členov Wizz Discount Club. Ak členom nie ste, môžete si členské zakúpiť za 30€/rok pre dve osoby.

Termín:

Za túto cenu je dostupný januárový termín, a to od 9.1. – 13.1.2019. Viac na stránke wizzair.

Batožina:

Ak ste členmi Wizz Discount Clubu, tak v cene letenky je príručná batožina s rozmermi 40x30x20 cm a tiež kufor na kolieskach s rozmermi max. 55x40x23 cm.

A čo na Cypre?

– Navštívte mesto Nikózia – nájdete tam množstvo zaujímavých mestských hradieb, no silnú spomienku vo vás zanechá aj Zelená línia, ktorá v roku 1974 rozdelila nielen toto mesto, ale celý ostrov na dve časti.

– Paphos taktiež stojí za návštevu. Ide o nádherné starobylé mesto. Celý archeologický areál je známy pre dokonale zachované mozaiky. Medzi najobľúbenejšie miesta patria Hrobky kráľov, ktoré sú umiestnené vo vytesaných katakombách.

cyprus limassol fotografia
Foto od ronsaunders47

– Keďže tento ostrov je rozdelený na polovice – tureckú a grécku časť, môžete vidieť rozdiel na jednotlivých stranách čo sa týka kultúry, pamiatok a iného zaujímavého.

– Medzi ďalšie mesto, ktoré sa oplatí vidieť, patrí Limassol s mnohými historickými pamiatkami. Oplatí sa vidieť napr. kamennú pevnosť, kde sa podľa legendy oženil anglický kráľ Richard Levie Srdce s Berengáriou Navarskou. Alebo aj hrad Kolossi z r. 1210.

cyprus limassol fotografia
Foto od Rolf Dietrich Brecher

Dobré vedieť pred návštevou Cypru:

– Nemôžete vycestovať s domácim miláčikom.

– Odporúča sa piť iba balená voda.

– Väčšina toaliet je zadarmo.

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.