Nórske fjordy a nádherná krajina je teraz taká dostupná, ako len málokedy! Ak chcete zavítať do Nórska, mali by ste práve teraz veľmi dobre zvážiť kúpu letenky.

bergen fotografia
Foto od Johannes Martin

Práve teraz si môžete zaobstarať spiatočné letenky do Bergenu len za cenu 20€! Poletíte z Viedne. Táto cena je však dostupná len pre členov Wizz Discount Club. Ak členom nie ste, členské si môžete zakúpiť za 30€/rok pre dve osoby.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 29.3. – 1.4.2019. Viac na stránke wizzair.

Batožina:

Ak ste členmi Wizz Discount Clubu, tak v cene letenky je zahrnutá príručná batožina s rozmermi 40x30x20 cm a tiež kufor na kolieskach s rozmermi maximálne do 55x40x23 cm.

Prečo práve Bergen?

– Nórsko je nádherná krajina, ktorej krásy obdivuje stále viac ľudí. Navyše, tamojší ľudia sú veľmi milí. Ak chcete ušetriť na cestovaní a zažiť ozajstné dobrodružstvo, môžete cestovať stopom, ktoré obľubujú najmä mladí ľudia.

– Preskúmajte staré mesto (Bryggen Hanseatic Wharf), v ktorom nájdete medzi domčekmi mnoho uličiek a dvorov, po ktorých sa môžete voľne pohybovať. Návštevu rozhodne neoľutujete. Nájdete tam aj menšie drevenice a mnohé netradičné zákutia.

bergen bryggen fotografia
Foto od kewl

– Okolo mesta sú kopce Fløyen a Ulriken. Azda najobľúbenejším je Fløyen (320 m), zdolať sa dá aj pešky za približne hodinu. Alebo absolvujte túru na neďaleký kopec Ulriken, ktorý je podstatne vyšší ako Fløyen (643 m) a budete maž odtiaľ ešte lepší výhľad na celý prístav.

– Plavba do Mostraumenu – práve príroda je najväčším lákadlom. Absolvujte plavbu z Bergenu do Mostraumenu na ktorej uvidíte tie najkrajšie hory, fjordy, utajené zákutia, ale aj divokú scenériu.

– Keďže ide o Nórsko, určite nevynechajte vodopády a jazerá, ktorých je tam veľmi veľa. Táto krajina je nimi typická. Návštevu Bergenu určite neoľutujete, mnohý ho považujú za najkrajšie mesto v Nórsku.

bergen  fotografia
Foto od abbilder

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.