Simon O’Rourke je umelec zo severného Walesu pôsobiaci v oblasti životného prostredia. Konkrétne sa špecializuje na vyrezávanie sôch z dreva. Simonova webová stránka a profily na sociálnych sieťach sú plné fotografií zachytávajúcich jeho ohromujúce, priam až neuveriteľne podrobné sochy, pričom jednou z nich je aj táto obrovská, vyše 12 metrov vysoká ruka siahajúca k oblohe.

Tisíce ľudí na internete považujú túto prácu za majestátnu a vizuálne ohromujúcu, aj keď musíme povedať, že príbeh stojací za vytvorením diela je rovnako ohromujúci a zaujímavý ako samotná socha. „Dozvedel som sa prostredníctvom svojho priateľa, že najvyšší strom vo Walese bol poškodený búrkou a mal byť vyrúbaný a že organizácia Natural Resource Wales, ktorá mala na starosti túto lokalitu, sa chystá poveriť niekoho kto by strom vyrezal,“ píše umelec na svojej webovej stránke o tom, ako sa o strome dozvedel.

Zároveň povedal, že mu ho bolo ľúto a začal hľadať na internete tú kompetentnú osobu, s ktorou by sa mohol porozprávať o svojom návrhu ako sa vyhnúť výrubu. Napokon sa chlapíkovi podarilo získať povolenie a pretvoriť poškodený strom na niečo veľkolepé. „Začal som skúmať túto oblasť a zistil som, že oblasť lesov, kde sa aj nachádza tento strom, je známa pre tzv. Vyrnwských obrov. Toto ma prinútilo premýšľať a rozhodol som sa pre vytvorenie obrovskej ruky,“ povedal autor.

Trvalo mu šesť dní intenzívnej práce s použitím motorových píl a brúsok, kým prácu dokončil. Všetci boli s výsledkom nadmieru spokojní, čomu sa pri pohľade na úžasné dielo nie je čomu čudovať.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.