Chlapec vymyslel zaujímavý spôsob, ako chrániť mobilný telefón pred pádom a prípadným poškodením. Každý to dobre poznáme a pre každého majiteľa smartfónu je to veľký strašiak. Pretože často končí pád mobilu jeho rozbitím alebo nejakej jej časti, napr. obrazovky. A niekedy nepomôžu ani ochranné obaly.

Tento Philipov vynález zatiaľ nezapĺňa regály, no už teraz má skvelé recenzie. Philip Frenzel, študent na Aalenskej univerzite v Nemecku preto navrhol ADCASE, geniálny telefónny obal, ktorý vystrelí airbag ihneď po tom, ako vám telefón vypadne z rúk. Vynález už získal ocenenie od nemeckej spoločnosti pre mechatroniku, ktorá skúmala rôzne projekty navrhnuté od študentov po celej krajine.

„Pred tromi rokmi spadol Philipovi jeho úplne nový iPhone. Obrazovka praskla na tisíckrát. Neskôr si kúpil množstvo bežných telefónnych puzdier, aby ochránili jeho mobil. No ich ochranné schopnosti ho vôbec neuspokojili,“ povedal hovorca ADCASE, Peter.

Philip vytvoril aktivačný mechanizmus so snímačmi, ktoré zistili, kedy telefón padá. Spočiatku premýšľal o návrhu skutočného airbagu na telefóne, ktorý by fungoval na báze peny, avšak tieto návrhy sa ukázali ako nepraktické. Nakoniec, namiesto aplikácie niečoho mäkkého sa Philip rozhodol pre niečo pevné – pružiny.

Philip a jeho tím strávili asi dva a pol roka vytváraním výsledného produktu. Plánujú, aby bolo toto zariadenie kompatibilné s najnovšími zariadeniami iPhone, počnúc iPhone 6. Na financovanie projektu pripravujú kampaň s názvom Kickstarter, ktorá by mala začať v júli.

Aj takto môže vyzerať váš smartfón po páde:

Photo by boredpanda

Toto je študent Philip a vynálezca tohto produktu:

Photo by boredpanda

Súčasťou je aj 3D tlačiareň:

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

Telefón po vystrelení airbagu:

Photo by boredpanda

Vynález nijak zvlášť neohrozuje estetický vzhľad mobilného telefónu:

Photo by boredpanda

Pozrite si krátke video, ako vyzerá jeho využitie v praxi:

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

1 komentár

  1. Dobry den.Chcem sa vyjadrit k tomu telefónu.Co sa sa stane ,keď telefón spadne nie na rovnú plochu,ale na nerovny teren,napr.hránate kamene?,alebo ak spadne do vody?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.