Slovenskí študenti vytvorili petíciu, v ktorej žiadajú pána ministra školstva a ďalších kompetentných o zrušenie maturity v roku 2022. Petíciu podporilo doposiaľ viac ako 11 000 ľudí. 

Žiaci stredných škôl 4. ročníka tvrdia, že takmer dva školské roky študujú dištančne, majú veľa neprebratého učiva, a preto by bolo vhodné, aby dostali hodnotenie na základe priemeru známok. V petícii poukazujú aj na prieskumy, ktoré ukázali, že žiaci sa na online výučbe naučia menej. 

Zdroj: pixabay

Študenti uvádzajú v petícii niekoľko dôvodov, prečo nie sú dostatočne pripravení predstúpiť pred maturitnú skúšku. Podľa ich slov je pre nich celá táto situácia stresujúca a chaotická. Niektorí učitelia vraj dokonca neberú vyučovanie vážne a žiaci musia všetko dobiehať samoštúdiom. 

Zdroj: peticie.com

„Musíme dobiehať veľa zameškaného učiva a čím ďalej tým viac sa nám učivo kopí. Dobiehame všetko z minulého roka a zároveň sa snažíme pripravovať na maturitné skúšky čo je pre nás náročné,“ vysvetľujú v petícii budúci maturanti.

To, či sa maturity skutočne zrušia, zatiaľ nie je známe. Žiakom stredných škôl 4. ročníka zostáva len dúfať, že ich slová budú vypočuté. 

ZDROJ

 

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.