Robert a Ann Dobson žijú v tom istom dome už 50 rokov – a po prvýkrát dostali napomenutie od mesta kvôli hromade odpadkov na svojom dvore.

Tento odpad však neprodukuje táto rodina, ale kedykoľvek keď sa vietor zdvihne, odpad z neďalekého nákupného centra odfúkne práve do ich dvora.

trash fotografia
Foto od DBduo Photography

Aj keď sa pokúsili udržať ich dvor bez odpadkov, vždy keď ich pozbierajú, nahromadí sa tam stále nový odpad.

Keď študenti, ktorí študujú na McQuaid Jezuitskej vysokej škole zistili, že pár obdržal upozornenie od mesta, zastavili sa pred domovom seniorov v New Yorku a pozbierali všetok odpad. A nielen to. Nainštalovali plot, ktorý zabráni tomu, aby sa do dvora dostal ďalší.

Navyše tínedžeri a ich rodičia spolupracovali aj s mestskými úradníkmi a požadovali , aby na koše pred nákupným strediskom nainštalovali zámky.

Jeden z rodičov sa k danej veci vyjadril: „Neboli sme to len my, ľudia sa zastavovali. Ženy a malé dievčatá nám pomáhali s čistením odpadu a prišiel jeden muž, ktorý pomohol s oplotením. “

Zdroj: goodnewsnetwork

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.