Väčšina žien sa vydáva za mužov starších približne o 1-3 roky. Tento zvyk je už hlboko zakorenený a ženy aj muži si myslia, že takýto vekový rozdiel je pre nich ten najideálnejší. Nuž, ale najnovšia štúdia ukázala, že tomu tak byť nemusí. Podľa doktorky a expertky na vzťahy sú ženy spokojnejšie vo vzťahu, ak je ich partner výrazne mladší. Prečo? Nuž, výsledky výskumu hovoria samé za seba.

, Štúdia ukázala, že ženy sú najspokojnejšie vo vzťahu s mužmi výrazne mladšími od nich

Štúdia sa vykonala na vzorke 200 žien

Dr. Lehmiller sa rozhodla uskutočniť výskum na vzorke 200 žien. Medzi účastničky patrili také ženy, ktoré chodili s mužmi mladšími od nich, staršími od nich a aj ženy, ktoré mali partnerov v približne rovnakom alebo úplne rovnakom veku.

Najvhodnejší vekový rozdiel je okolo 10 rokov

Doktorka týmto výskumom alebo prieskumom dospela k výsledku, že najideálnejší vekový rozdiel je na úrovni 10 rokov, avšak s tým, že žena by mala byť o toľko rokov staršia ako muž. Najšťastnejšie totiž boli práve ženy, ktoré boli vo vzťahu s mužom, ktorý bol asi o 10 rokov mladší. Boli tiež viac oddané vo vzťahu v porovnaní s dámami, ktoré chodili so staršími mužmi alebo s mužmi na rovnakej vekovej úrovni.

, Štúdia ukázala, že ženy sú najspokojnejšie vo vzťahu s mužmi výrazne mladšími od nich

Ženy sa v týchto vzťahoch cítia dominantnejšie

Výskumníčka uviedla možné dôvody, pre ktoré by sa ženy mohli cítiť oveľa lepšie s mladšími partnermi. Medzi taký dôvod patrí podľa nej fakt, že ženy majú v týchto vzťahoch dominantnejšiu pozíciu a je tu väčší priestor pre rovnosť, čo je veľakrát veľmi dôležité, aby vzťah fungoval.

Aj mužom to takto vyhovuje

Výskum tiež ukázal, že milovať a uspokojovať staršiu ženu je pre mužov väčšie potešenie a vedie to napokon k tomu, že sú taktiež šťastní a spokojní v takom partnerstve. Iní experti dodali, že tieto páry majú napríklad lepšiu kompatibilitu, sú zrelšie a môžu byť dokonca lepšími rodičmi.

, Štúdia ukázala, že ženy sú najspokojnejšie vo vzťahu s mužmi výrazne mladšími od nich

 

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.