Ukázalo sa, že nám psíky v určitých situáciách skutočne rozumejú. Aj keď štvornohí priatelia nedokážu rozprávať, tak štúdia zistila, že fyzicky reagujú na určité informácie, ktoré im hovoríte.

, Štúdia zistila, že keď poviete svojmu psíkovi “milujem ťa”, tak jeho srdce poskočí
Foto od Pixabay

Vedci zistili, že k energickému kývaniu chvostom zo strany na stranu dochádza vtedy, keď psíkovi hovoríte, že ho milujete a zároveň sa v takomto okamihu zvyšujú jeho srdcové frekvencie. Štúdia ukázala, že srdcový rytmus psov sa zvýšil o 46,2%, keď im niekto povedal “milujem ťa”. Oproti tomu pri maznaní so štvornohým priateľom došlo k zníženiu jeho srdcového rytmu o 22,7%, čo ukazuje, že táto činnosť má na neho upokojujúci vplyv. Spoločnosť Canine Cottage tiež určila 10 spôsobov, ako môžu psy prejavovať svoju náklonnosť. Od toho, ako na vás pozerajú, ako oblizujú vašu tvár a skáču po vás, až po ležanie na chrbte, kedy si užívajú škrabkanie brucha.

Jedna vec, ktorá však môže byť šokom a pre mnohých možno potešením je to, že psy vám ničia veci preto, že vás majú radi. Verte tomu alebo nie, toto je prejav lásky. Psy skrátka žujú veci preto, aby upútali vašu pozornosť, ale ak to urobia vtedy, keď sú sami doma, tak vám tým prejavujú svoju lásku. Pri žuvaní sa uvoľňujú endorfíny a ak predmet, ktorý žujú zapácha ako človek, ktorého zbožňujú, je to pre nich ešte lepšie. Náklonnosť však prejavujú aj tým, že k vám prídu v čase, keď majú bolesti.

Je samozrejme zrejmé, že láska medzi človekom a psom je vzájomná. Spoločnosť, ktorá uskutočnila túto štúdiu totiž zistila, že ľudské srdcové rytmy sa zvýšili o 10,4% pri zhliadnutí svojich psov.

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.