Vedci z univerzity v Lunde prichádzajú so zaujímavým výskumom, ktorý zrejme niektorých ľudí nepoteší. Najnovší výskum totiž zistil, že ľudia, ktorí sa hlásia k astrológii a horoskopom, majú tendenciu byť narcistickejší a menej inteligentní.

Autori štúdie publikovanej v časopise Personality and Individual Differences informujú, že viera v astrológiu je z nejasných dôvodov na vzostupe a to aj napriek mnohým iným štúdiám, ktoré dokázali, že poloha hviezd vo vesmíre neovplyvní náš život. 

Vedci z Lundskej univerzity sa však v najnovšom výskume zamerali na to, či osobnostné črty človeka ovplyvňujú to, do akej miery verí astrológii a horoskopom. Prostredníctvom online dotazníka získali 264 odpovedí a zistili, že ľudia so silným presvedčením dosahovali vyššie skóre v narcizme, ale nižšie v inteligencii.

Zdroj: pixabay

Viera v astrológiu vzrastá podľa odborníkov aj kvôli stresu a zlým časom, ktoré spôsobila pandémia. Ľudia sa totiž v týchto neistých časoch obracajú k akýmsi vyšším mocnostiam. 

Aj keď môže byť viera v astrológiu na prvý pohľad neškodná, podľa odborníkov spôsobuje množstvo problémov. Ľudia sa kvôli horoskopom nechajú často ovplyvniť konšpiráciami a nepodloženými informáciami. 

ZDROJ

 

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.