Možno sa vám zdá, že je to skôr opačne, no najnovšou štúdiou sa zistilo, že čím ste starší, tým je „opica“ po opití sa alkoholom menej závažná. Je to v rozpore so všetkým, čomu by ste mohli doteraz veriť, no vedci tvrdia, že je to tak.

Foto od Pixabay

Niektorí z vás by si možno pomysleli, že je to tým, že mladší ľudia sa dokážu viac odviazať a pijú viac, no toto tvrdenie sa štúdiou nepotvrdilo. Jedným z možných dôvodov podľa vedcov je fakt, že si rokmi jednoducho zvyknete a viete sa s týmto stavom vysporiadať lepšie. Výskum bol publikovaný v časopise Alcohol.

Škodlivé účinky majú podľa štúdie rokmi klesať aj vzhľadom k pribúdajúcim pracovným a rodinným povinnostiam. „Závažnosť opice klesá vekom a to aj po kontrole množstva skonzumovaného alkoholu v predchádzajúci deň. Rozdiely v pohlaví boli zaznamenané u mladších ročníkov, ale u tých starších boli minimálne alebo žiadne,“ uvádza sa vo vedeckej správe.

Foto od Wikimedia

Okrem iného sa v správe písalo aj to, že vzťah medzi vekom a závažnosťou opice je silne sprostredkovaný subjektívnou intoxikáciou. A sprostredkovateľom môže byť citlivosť na bolesť, ktorá klesá spolu so starnutím. Tieto výsledky neznamenajú, že môžete piť do nemoty, ak ste starší, iba to naznačuje, že druhý deň po požití alkoholu môžete zvládnuť lepšie.

Je to každopádne zaujímavý výsledok vzhľadom k tomu, že väčšina ľudí si skôr myslí, že tí mladší to dokážu zvládnuť s alkoholom lepšie a na druhý deň fungovať akoby sa nič nestalo. Nuž, minimálne táto štúdia ukázala opak.

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.