V týchto dňoch sa britský surfista zapísal do histórie a to naozaj veľmi výrazne. Surfoval na najväčšej vlne, na akej sa to kedy komu podarilo. Odvážlivec sa volá Tom Butler, má 29 rokov a tento rekord sa mu podarilo zlomiť v meste Nazaré, Portugalsko.

Foto od youtube

Zatiaľ čo tento chlapík musí ešte predložiť fotografické dôkazy, aby ho mohli oficiálne zapísať do Guinnesovej knihy rekordov, tak všetci diváci a odborníci na surfovanie sú presvedčení, že sa mu rekord podarilo prelomiť. Táto vlna mala údajne výšku až neuveriteľných 30 metrov. „Keď som schádzal dole, pomyslel som si, že práve teraz som najrýchlejší, aký som kedy bol,“ povedal Butler. „Potom sa čas akoby spomalil a ide najmä o inštinkt. Neskôr som už len robil všetko pre to, aby som udržal rovnováhu. V tom čase nevidíte nič čo je za vami, pretože sa maximálne sústredíte na to, čo je pred vami,“ dodal.

Ako sám sa vyjadril, nevedel odhadnúť aká výška to mohla byť, no cítil, že to bolo niečo obrovské a doteraz nevídané. V tomto odvetví však nie je žiaden nováčik. Ešte v roku 2015 sa o ňom písalo v mnohých novinách po tom, čo v rovnakom meste spadol a vážne si poranil pľúca.

„Zlyhal som pred dvoma rokmi počas veľkej vlnovej udalosti, no ani vtedy neboli vlny také veľké, ako táto,“ povedal Butler. Butler je profesionálny surfista, ktorý vyrástol v Newquay, Cornawall a s touto jeho vášňou začínal na pláži Fistral. Odvtedy sa stal jedným z najlepších surfistov na svete a podporujú ho aj sponzori ako GoPro, NineFeetTall či Sudeste Sports.

Rozhodnutie o jeho zapísaní do knihy rekordov vydajú na jar.

Pozrite si epické video z jeho jazdy:

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.