Mnohí neočkovaní a odporcovia vakcíny stále tvrdia, že aj očkovaní ľudia môžu roznášať koronavírus. Je to síce pravda, ale nová štúdia poukázala na jeden zásadný fakt. Švajčiarski odborníci skúmali rôzne dáta súvisiace so šírením koronavírusu a prišli na to, že neočkovaní roznášajú vírus trikrát viac než očkovaní

Zdroj: flickr

Táto štúdia vykonaná odborníkmi pomohla aj švajčiarskej vláde rozhodnúť sa, či je nutné očkovanie treťou dávkou alebo nie. Vedci skúmali očkovaciu vakcínu spoločnosti Pfizer/BioNTech a porovnávali, či sú očkovaní rovnako nákazliví ako neočkovaní. Zistili, že tomu tak nie je. Očkovaní ľudia majú nižšiu vírusovú nálož a nákazliví sú kratšiu dobu, z čoho vyplýva, že nie sú takou hrozbou pre ostatných. 

Švajčiarskym odborníkom sa nakoniec podarilo vyvrátiť mýtus, že očkovaní a neočkovaní prenášajú vírus rovnako. To, či táto štúdia presvedčí niektorých ľudí, zatiaľ však jasné nie je. 

Zdroj: flickr

Očkovanie je podľa týchto informácií jedinou zbraňou v boji s koronavírusom. Mnohí ľudia však naďalej odmietajú vakcínu aj napriek tomu, že sa situácia neustále zhoršuje. Veď len za včerajší deň pribudlo na Slovensku viac ako 9500 pozitívnych prípadov. 

Zdroj

 

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.