Práve prišla výborná správa zo Švédska. Tejto krajine sa darí nezvyčajne dobre a všetko ide nad rámec plánu, ktorý si stanovili. Krajina je už teraz, 12 rokov pred plánovaným termínom, do ktorého chcela pôvodne splniť energetické ciele, na tom tak dobre, že ich do konca tohto roka splní.

sweden wind power fotografia
Foto od Timmy_L

Aj keď to vôbec nie je jednoduché. Vybrali si ťažkú cestu, no aj napriek tomu sa im extrémne dobre darí. Čochvíľa to prinesie želaný efekt nie len pre Švédsko, ale aj pre celosvetovú klímu. Do konca roka 2018 tento štát inštaluje viac ako 3 861 veterných turbín, pričom do decembra chcú pridať 7 506 megawattov veternej kapacity. 

Tento nárast veterných elektrární znamená, že Švédsko je na dobrej ceste splniť svoje ciele v oblasti čistej energie a po naplnení plánov budú iba tú v tejto krajine využívať. Úctyhodné je najmä to, že pôvodne chceli tento cieľ pomaly napĺňať až do roku 2030. No všetko je inak. Kiežby sa takýmito pozitívnymi správami inšpirovali ďalšie a ďalšie štáty či mestá. Už sme síce písali články o podobných krokoch, ale tak veľa ich ešte nie je. Aj keď je pravda, že čím ďalej, tým viac je počuť o rôznych aktivitách v oblasti obnoviteľnej energie.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.