Koncom deväťdesiatych rokov minulého storočia vyvinul Apple svoj prvý osobný počítač. Prvý iMac výrazne zmenil svet technológii. Navrhol ho britský dizajnér menom Jony Ive v roku 1998. So značkou Apple bol spätý až do dnešných dní, no všetko sa mení.

, Svetová značka Apple prišla o svojho hlavného dizajnéra, Jon Ive odchádza a zakladá vlastnú spoločnosť
Foto od Wikimedia

Spoločnosť však oznámila, že Ive zo spoločnosti po takmer 30 rokoch definitívne odchádza. Jeden z hlavných pilierov celého úspechu tejto celosvetovej značky sa rozhodol vydať vlastnou cestou a venovať sa najmä svojej novej spoločnosti, aj keď spolupráca s Apple bude pokračovať. Jeho nová firma údajne počíta s touto značkou ako s hlavným klientom. Celé roky sa venoval dizajnovaniu výrobkov, bol hlavným dizajnérom. Hodnota značky okamžite o niekoľko miliónov klesla. “Jonyho návrhárska prísnosť pomohla urobiť zo spoločnosti Apple prvú biliónovú spoločnosť,” povedal hlavný kurátor londýnskeho múzea dizajnu Justin McGuirk.

Apple vydal iPod v roku 2001, iPod Mini v roku 2004 a prvý iPhone v roku 2007. Pri všetkých týchto prevratných výrobkoch bol aj samotný Jon. Na každom jednom produkte pracoval veľmi prísne a venoval sa každému detailu, a to od iPhonov cez iPady až po hodinky Apple Watch. Za najväčší míľnik v tvorbe Jona však považuje Justin práve iPod, ktorý vďaka nemu je taký, aký je. Avšak, dalo by sa povedať, že to najväčšie šialenstvo pravdepodobne vyvolal v roku 2007 prvý iPhone. Práve takýmto ľuďom sa často dostáva veľmi malá pozornosť, takže určite mnohí ani netušia, resp. netušili, že práve Jon Ive má jednu z najväčších zásluh na úspechu celej firmy.

Ive sa vyjadril, že sa bude venovať svojej vlastnej spoločnosti so sídlom v Kalifornii a nazýva sa LoveFrom. Tá je alebo bude zameraná na dizajn, no venovať sa bude aj iným kreatívnym projektom. Spoločnosť oficiálne začne fungovať v roku 2020.

Zdroj

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.