Niektoré známe značky existujú už niekoľko desiatok rokov. Málokto z nás však vie, kto je ich zakladateľom a po kom sú skutočne pomenované. 

1. Barbie

Možno ste niekedy v živote mali bábiku Barbie. Skutočného zakladateľa spoločnosti Mattel, ktorá bábiku vyrába, pozná však len málokto. Volá sa Ruth Handler. Bábiku Barbie pomenovala po svojej dcére Barbare Millicent Roberts. Keď Ruth videla, ako jej dcéra a priatelia obľubujú bábiky, rozhodla sa vytvoriť vlastnú.

Zdroj: brightside

2. Lipton

Ak ste milovníkmi ľadového čaju, pravdepodobne ste už počuli o značke Lipton. Jeho zakladateľom bol Thomas Johnston Lipton, ktorý začal svoj úspešný obchod s čajom už v roku 1887. Podnikal na vlastných plantážach na Cejlóne a v priebehu času dokázal vytvoriť z čaju obľúbený a dostupný nápoj vysokej kvality. 

Zdroj: brightside

3. Mercedes

Spoločnosť Mercedes-Benz založili Emil Jellinek a Karl Benz. Časť názvu „Mercedes“ bola v skutočnosti pomenovaná po Jellinekovej dcére. 

Zdroj: brightside

4. Nike Air Jordan 

Známa značka Nike vytvorila v spolupráci s Michaelom Jordanom nový model tenisiek. Mal názov „Air Jordan“ a v roku 1984 prišla spoločnosť s prvým párom, ktorý bol vyrobený výhradne pre hráčov basketbalu. 

Zdroj: brightside

5. Lacoste

René Lacoste bol jedným z najväčších tenistov na svete. V skutočnosti bol taký veľký, že dostal prezývku „krokodíl“. Tenista miloval svoju novú prezývku natoľko, že požiadal svojho priateľa, aby mu na jednu z jeho bielych búnd prišil krokodíla. A takto vznikla obľúbená značka Lacoste. 

Zdroj: brightside

6. Adidas

Adolf Dassler, ktorý začínal v práčovni svojej matky v Nemecku, mal sen poskytnúť športovcom to najlepšie vybavenie, aké existuje. V roku 1924 založil spolu s bratom spoločnosť, ktorá niesla názov Gebrüder Dassler Schuhfabrik. Koncom 40. rokov sa bratia rozišli kvôli nezhodám. Zmena pomerov vo firme vyústila aj do vzniku nového názvu – ADIDAS (z prezývky ADI a priezviska DASsler).

Zdroj: brightside

7. Aston Martin

V roku 1913 založili značku Aston Martin dvaja priatelia v malej dielni Londýna. Lionel Martin a Robert Bamford posunuli svoju vášeň na vyššiu úroveň a začali vyrábať vlastné autá. Názov Aston Martin, ktorý poznáme dnes, má fascinujúcu históriu. Lionel Martin sa zúčastnil pretekov „Aston Clinton Hill Climb“, ktoré aj vyhral. Značka Aston Martin vznikla po tejto výhre ako spojenie slov Aston (preteky) a Martin (priezvisko Lionela). 

Zdroj: brightside

8. Ben & Jerry’s

Slávnu značku zmrzliny Ben & Jerry’s založili v roku 1978 Ben Cohen a Jerry Greenfield. Všetko sa začalo na malej čerpacej stanici vo Vermonte, ktorú si prerobili na provizórnu zmrzlináreň. Dvojica vtedy investovala do svojho sna 12 000 dolárov. 

Zdroj: brightside

9. Ikea

Ingvar Kamprad, v tom čase 17-ročný chlapec, založil v roku 1943 známu spoločnosť IKEA. Spočiatku predával drobné veci do domácnosti – perá či rámy na obrazy. Názov pozostáva z iniciálok zakladateľa Ingvara Kamprada, farmy Elmtaryd, na ktorej vyrastal a neďalekej dediny Agunnaryd. 

Zdroj: brightside

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.