Nie všetci majitelia slávnych značiek sú verejne známe osoby. Je veľmi pravdepodobné, že väčšina z nás pozná len ich mená. Zaujíma vás, ako vyzerajú zakladatelia značiek, ktoré nosíte? Ste na správnom mieste!

1. Marc Jacobs, 59 rokov

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Marc Jacobs (@themarcjacobs)

 

Keď mal 23 rokov navrhol za pomoci sponzorov svoje prvé oblečenie. V 24 rokoch bol známy ako najmladší návrhár, ktorý bol ocenený prestížnou cenou Ameriky.

2. Christian Louboutin, 59 rokov

Zdroj: Brightside

Od mladosti navrhoval topánky pre Chanel, Yves Saint Laurent a Maud Frizon. V 27 rokoch sa rozhodol založiť vlastnú značku a otvoril prvý obchod. Krátko na to začal vyrábať obuv pre hollywoodske celebrity a jeho červené podošvy sa stali najznámejšími na svete.

3. Michael Kors, 62 rokov

Zdroj: Brightside

Navrhovať začal už ako tínedžer v pivnici svojich rodičov. Zhruba v 22 rokoch začal vyrábať oblečenie vlastnej značky.

4. Tommy Hilfiger, 71 rokov

Zdroj: Brightside

V 20 rokoch si Hilfiger otvoril vlastný obchod s oblečením, no po 5 rokov skrachoval. Presťahoval sa do New Yorku, kde pracoval pre množstvo iných značiek. Do roku 28 vytvoril vlastnú spoločnosť Tommy Hill. Po 6 rokoch s pomocou investorov založil Tommy Hilfiger Corporation, čo sa onedlho stalo známou svetovou značkou.

5. Miuccia Prada, 72 rokov

Zdroj: Brightside

Najstaršia vnučka Maria Pradu začala podnikať vo veku 29 rokov. Aj keď sa v detstve chcela stať mímkou v divadle, vybrala sa inou cestou. V 40 rokoch navrhla svoju prvú ženskú kolekciu. O 5 rokov neskôr navrhla mužskú a v roku 2014 sa podľa Forbes zaradila medzi najvplyvnejšie ženy sveta.

6. Jimmy Choo, 73 rokov

Zdroj: Brightside

Choo navrhol prvý pár topánok vo veku 11 rokov. Z Malajzie sa presťahoval do Británie, aby mohol študovať v Londýne. Po ukončení štúdia pracoval v návrhárskej spoločnosti a po chvíli otvoril svoj vlastný obchod s obuvou.

7. Calvin Klein, 79 rokov

Zdroj: Brightside

Calvin pracoval pre viaceré značky. Dokonca jedného času pracoval aj ako pouličný umelec. V 26 rokoch založil Calvin Klein Inc. s jeho priateľom Barrym K. Schwartzom. Prvotne sa spoločnosť sústredila na výrobu mužskej bielizne, neskôr však začali produkovať aj sortiment pre ženy.

8. Luciano Benetton, 86 rokov

Zdroj: Brightside

Lucianov otec viedol malý podnik, no po jeho smrti musel 14-ročný chlapec ukončiť štúdium a pracovať v obchode s oblečením. Krátko na to si zarobil dostatok peňazí, aby si kúpil šijací stroj a vytvoril svoju prvú kolekciu. V 30 rokoch založil so svojimi súrodencami Benetton Group.

Zdroj

Foto: Brightside

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.